YENİ MODELLER › Makyajlı Skoda KODIAQ Ağustos'ta geliyor

Makyajlı Skoda KODIAQ Ağustos'ta geliyor

13 Nisan 2021 / 23:58 Makyajlı Kodiaq, daha dikkat çekici tasarımıyla birlikte daha yeni teknolojiler de sunuyor

Makyajlı Skoda KODIAQ Ağustos'ta geliyor

Skoda'nın en büyük SUV modeli KODIAQ güncellendi. Ağustos ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak olan makyajlı KODIAQ, yeni tasarım detaylarının yanı sıra yeni teknolojik özellikler de sunuyor.

KODIAQ, hem önde hem de arkada alüminyum efekte sahip tasarım unsurlarıyla donatılmış. Bunun yanında otomobilin tasarımında pek çok yenilik mevcut. Yeniden tasarlanan ön bölüm; yükseltilen kaput, yeni ön panjur, daha dar bir forma sahip olan farlar ve yeni tampon tasarımıyla daha dikkat çekici bir görünüm sunuyor. Makyajlı KODIAQ'ta standart olarak LED teknolojili farlara yer verilirken, full LED far grubu ise Matrix özelliğine kavuşmuş. 

183d23955ed8ee00094673497cedaf4e_2.jpg

KODIAQ'ın arka tamponu da elden geçirilmiş. Parlak siyah arka spoyler ve arka camların yanlarındaki kanatçıklar da KODIAQ’ın hava sürtünmesini azaltan tasarım dokunuşları arasında bulunuyor. Yenilenen arka tasarımda üçüncü fren lambası spoyler ile entegre edilirken arka cam ise biraz daha dar tasarlanmış. Stoplar da artık daha ince ve keskin bir tasarıma sahip.

KODIAQ’ın kabini de makyajdan nasibini almış. Yeni dekoratif şeritler, kontrast yaratan ek dikiş detayları ve geliştirilmiş LED ambiyans aydınlatması içerideki önemli yenilikler arasında bulunuyor. Daha fazla konfor arayanlar için ergonomik, perfore derili elektrikli ayarlanabilen, havalandırmalı ve masaj özellikli koltuklar da tercih edebilecek. Bununla birlikte makyajlı KODIAQ'da vegan ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış kılıflara sahip çevreci Eco koltuklar da opsiyonel olarak alınabilecek. Skoda'nın D-SUV modelinin isteğe bağlı olarak yine 7 koltuk seçeneğiyle de sunulacağını belirtelim.

183d23955ed8ee00094673497cedaf4e_0.jpg

Teknolojik özellikleriyle dikkat çeken KODIAQ’daki dokunmatik ekran, donanıma göre 8 inç veya 9.2 inç olarak sunulacak. Kablosuz SmartLink teknolojisi, Android Auto, Apple CarPlay ve MirrorLink ile akıllı telefonlar KODIAQ ile kolayca eşleştirilebilecek. Kablosuz şarj özelliğinin yanı sıra mobil cihazlar otomobile modern USB-C girişleriyle de bağlanabiliyor ve şarj edilebiliyor. İç bölümün sunduğu yüksek teknoloji seviyesini görsel olarak tamamlayan Dijital Gösterge Paneli ise farklı ara yüzlerin tercih edilebilmesiyle kişiselleştirmeye imkan tanıyacak. Ek güvenlik özellikleriyle de dikkat çeken KODIAQ’da Adaptif Hız Sabitleyici, Şerit Değiştirme Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Geri Manevra Uyarı Asistanı gibi pek çok aktif güvenlik destek sistemi sunuluyor.

183d23955ed8ee00094673497cedaf4e_1.jpg

BEŞ FARKLI MOTOR SEÇENEĞİ
Skoda KODIAQ’ın motor gamı daha da verimli hale getirilen EVO ailesi güç ünitelerinden oluşuyor. İki dizel ve üç benzinli motor seçeneğine sahip olan KODIAQ’da güç aralığı 150 bg'den 245 bg'ye uzanıyor. Ülkemizde giriş seviyesi olarak sunulacak 150 beygir gücündeki 1.5 litrelik TSI ünite 7-ileri DSG şanzımanla kombine ediliyor. Ürün gamının en tepesinde ise 245 beygir gücü üreten 2.0 litrelik TSI motoruyla RS versiyonu bulunuyor.

Skoda'nın RS ailesinin üyesi olan KODIAQ RS'in de elden geçirildiği açıklanıyor. Öncelikle önceki modelde 240 beygir gücünde 2.0 litrelik TDI motor görev yaparken, yeni KODIAQ RS'de ise 245 beygir gücünde 2.0 litrelik TSI EVO benzinli motora yer verilmiş. Siyah gövde detayları, aerodinamik olarak optimize edilmiş yeni 20 inç Sagitarius alaşım jantlarıyla bu otomobil ilk bakışta Skoda'nın RS ürün ailesine ait olduğunu belli ediyor. KODIAQ RS’te LED Matrix farlar standart olarak sunulurken, içeride ise kırmızı dikişlere sahip siyah Suedia spor koltuklar bulunuyor.

a7c0ff4b24f6704e9aa8dbea3b058761_4.jpg

KODIAQ’ın üretimi, ŠKODA’nın Çek Cumhuriyeti’ndeki Kvasiny fabrikasının yanında Çin, Hindistan ve Rusya’da da gerçekleştiriliyor. Ülkemize sadece Kvasiny fabrikasından tedarik edilecek olan KODIAQ, şu anda global olarak 60 civarında pazarda satışa sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR