İLK BAKIŞ › Manta GSe ElektroMOD 19 Mayıs'ta tanıtılacak

Manta GSe ElektroMOD 19 Mayıs'ta tanıtılacak

22 Nisan 2021 / 12:03 Opel, efsane modeli Manta’yı sıfır emisyonlu bir ElektroMOD araç olarak tanıtmaya hazırlanıyor

Manta GSe ElektroMOD 19 Mayıs'ta tanıtılacak

Opel, modern ögeler barındıran neo-klasik modeli Manta GSe ElektroMOD’u 19 Mayıs 2021’de tanıtmaya hazırlanıyor. Üretildiği dönemin ikon otomobili Opel Manta A’nın, Opel’in genç tasarım ekibi tarafından yeniden yorumlanmasıyla ortaya çıkan Manta GSe ElektroMOD, heyecan uyandıran modern yüzlü bir elektrikli otomobil olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor. Manta GSe ElektroMOD; grafik ve metin mesajlarıyla iletişim kuran Pixel-Vizor uygulaması, yüzde yüz elektrikli motoru ve çağın ötesindeki tasarım çizgileriyle dikkat çekiyor. 

c16499a9c2fe4e7aacbd5f06117179aa_1.jpg

Bu özel Manta çalışmasında, efsanevi Opel Manta’nın karakteristik siyah motor kaputunun altındaki sıralı dört silindirli benzinli motor, yerini güçlü ve modern bir elektromotora bırakıyor. GSe’deki “e” ise artık enjeksiyon yerine elektrikli ifadesini temsil ediyor.

Proje için Opel Classic’in garajından alınarak yeniden hayat verilen Manta A, genç Opel geliştirme ekibinin en yenilikçi ve çözüm odaklı çalışmalarıyla bir rüya otomobil olarak tasarlanmış. Manta, aynı zamanda bir ElektroMOD olarak aynı zamanda MODern sürdürülebilir yaşam tarzını da simgeliyor. 

c16499a9c2fe4e7aacbd5f06117179aa_2.jpg

Elektrikli araç teknolojisini en yenilikçi öge ve simgelerle gövdesinde buluşturan Opel Manta’da, ilk bakışta klasik neon sarısı gövdeye uygulanan LED teknolojisi dikkat çekiyor. Geometrik düzene sahip farlar, radyatör ızgarası ve “şimşek” logosu, Opel’in en yenilikçi uygulaması olan  “Pixel-Vizor” ile birlikte aracın önünde konumlanıyor. Aracın tüm genişliği boyunca uzanan bu uygulama, grafik ve metin mesajlarıyla iletişim kurabiliyor. Opel Manta GSe ElektroMOD, ön cephe boyunca “Alman kalbim elektriklendi”, “Sıfır emisyonluyum”, “Ben bir ElektroMOD'um” şeklinde ifadelerle misyonunu Pixel-Vizor aracılığıyla çevresine de yansıtıyor. Pixel-Vizor üzerinden akan Manta vatoz balığı silueti ve Manta logosunun QR kod şeklindeki tasarımının yanı sıra, Rüsselsheim merkezli Alman üreticinin logosunun merkezi olarak parlayarak, iki şimşeğin dairenin içinden vizörün şık LED gündüz farlarına doğru çakması gibi detaylar Manta’nın yenilikçi ön estetiğini tamamlıyor.

c16499a9c2fe4e7aacbd5f06117179aa_0.jpg

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Opel Global Marka Tasarım Müdürü Pierre-Olivier Garcia; “Manta GSe ElektroMOD, tutkulu tasarımcıların, 3-boyutlu modelleme uzmanlarının, mühendislerin, teknisyenlerin, mekanikçilerin ve aynı zamanda ürün ve marka uzmanlarının eseri. Her biri de otomobilleri seven ve yeni şeyler geliştirmekten zevk alan Opel hayranları. Manta GSe ile köklü Opel geleneğinden sürdürülebilir geleceğe doğru bir köprü inşa ediyoruz. Geçmişten günümüze ulaşan zaman ruhu kesinlikle büyüleyici.” ifadelerini kullandı. 

ÇOK OKUNANLAR