KONSEPT › Maserati Alfieri'ye tasarım ödülü...

Maserati Alfieri'ye tasarım ödülü...

08 Mart 2015 / 13:48 Maserati’nin yüzüncü yılına özel tasarlanan Alfieri konseptİ, "2014’ün En İyi Konsept Otomobili" seçildi

Maserati Alfieri'ye tasarım ödülü...

Maserati’nin 100'üncü yılına özel olarak tasarladığı Alfieri konsepti, "Car Design News" tarafından Cenevre’de düzenlenen “Yılın Otomobil Tasarımı Ödülleri” kapsamında “2014’ün En İyi Konsept Otomobili” seçildi.

“Yılın Otomobil Tasarımı Ödülleri”, dünya çapındaki üreticilere hizmet veren profesyonel tasarımcılar ve tedarikçiler ile otomotiv tasarımında söz sahibi eğitim kurumlarının temsilcilerinin yer aldığı bağımsız bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Ödülleri organize eden Car Design News, 1999 yılından bu yana, iletişim ağındaki yazarlar ve sektör analistlerinin katkılarıyla sağladığı teknik bilgi, öneri ve yönlendirmelerle, dünya genelindeki otomobil tasarımcıları için sektörde öncü rol oynuyor. Car Design News, dünyanın önde gelen tasarımcılarının, markaların yıl boyunca yaptığı çalışmaları içeren, Car Design Review adıyla bir de yıllık yayınlıyor. Bu yılki ödül töreniyle eş zamanlı olarak 2’incisi yayınlanan Car Design Review yıllığında, Maserati Alfieri konsept modelinin tasarım aşamaları da detaylı şekilde yer alıyor.

İlk kez geçtiğimiz yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilen ve adını Alfieri Maserati’den alan 2+2 kişilik Alfieri konsepti, markanın Torino’daki tasarım merkezinde, Lorenzo Ramaciotti ve Marco Tencone yönetimindeki genç bir tasarımcı grubu tarafından yaratıldı. Otomotiv dünyasında büyük bir ilgi ve olumlu tepkiyle karşılanan Alfieri’nin üretimine 2017 yılı itibariyle başlanması, ilerleyen dönemde cabrio versiyonunun da pazara sunulması hedefleniyor.

ÇOK OKUNANLAR