KONSEPT › Mazda Tokyo’da yeni sportif konseptler tanıtacak

Mazda Tokyo’da yeni sportif konseptler tanıtacak

01 Ocak 2016 / 13:40 Japon üretici Tokyo Auto Salon’da göstereceği konsept otomobilleri açıkladı

Mazda Tokyo’da yeni sportif konseptler tanıtacak

Mazda, kapılarını 15 Ocak’ta açacak olan Tokyo Auto Salon’da göstereceği konsept otomobilleri açıkladı. Listenin en başında markanın çiçeği burnunda CX-3 modelinin yarış konsepti yer alıyor. CX-3 Racing Concept, daha agresif gövde kiti, kırmızı detaylara sahip siyah renkte boyanmış gövde ve yine kırmızı detaylara sahip yeni çok kollu alaşım jantlar ile birlikte geliyor. Standart CX-3’e kıyasla daha alçak gövdeye sahip olan otomobilin arka kısmında ise çift egzoz çıkışı ve daha belirgin bir tavan spoyleri yer alıyor.

Mazda’nın D segmenti temsilcisi Mazda6, markanın yarış konseptine çevirdiği ikinci otomobil olarak göze çarpıyor. Siyah renkli konsept, daha belirgin bir gövde kiti, yeni jantlar ve daha sert süspansiyon ayarlarına sahip.

Mazda’nın Tokyo’da tanıtacağı üçüncü konsept olan Mazda2 15MB Racing Spec, kısaca yarışa hazırlanmış bir Mazda2 olarak betimlenebilir. Daha hafif olması için iç mekan bileşenlerinden kurtulan konsept otomobil, yarış tipi emniyet kemerlerine sahip iki yarış koltuğu ve takla barına sahip. Beyaz renge boyanan konsept otomobil, gövde grafikleri ve yarış numarası ile dikkat çekiyor.

Mazda 2016 Tokyo Auto Salon’da CX-3 Racing Concept ile aynı tema ile ortaya çıkarılan MX-5 Miata RS Racing konseptini ve şu anda yarışmaya hazır olan Global MX-5 Cup ile MX-5 NR-A Racing Spec versiyonlarını da gösterecek.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR