GÜNDEM › Mazda3 MPS 2016’da 300 bg güç ve dört tekerlekten çekiş ile gelebilir

Mazda3 MPS 2016’da 300 bg güç ve dört tekerlekten çekiş ile gelebilir

30 Ağustos 2014 / 16:45 Japon üreticinin Mazda3 MPS’nin yanı sıra coupe gövdeli MX-5 üzerinde de çalıştığı iddia ediliyor

Mazda3 MPS 2016’da 300 bg güç ve dört tekerlekten çekiş ile gelebilir

Mazda3’ün sportif versiyonu Mazda3 MPS ile ilgili yeni söylentiler ortaya çıktı. Automotive News’da çıkan habere göre Mazda3 MPS’nin üretimine 2016’nın ikinci yarısında başlanacak. Makyajlı Mazda3’ü baz alacağı iddia edilen yüksek performanslı otomobilin daha agresif gövdeye, daha geniş jantlara ve yüksek performans lastiklerine sahip olacağı iddia ediliyor.

Otomobilin kaputunun altında 2.5-litre hacminde turbolu bir motorun yer alacağı iddia edilirken, motorun 300 bg’den daha fazla güç üreteceği söyleniyor. Bu gücün dört tekerlekten çekiş sistemi üzerinden otomobilin dört köşesine aktarılacağı da iddia ediliyor olsa bile henüz kesin bir bilgi mevcut değil.

Aynı haberde Mazda’nın önümüzdeki yılın Haziran ayında CX-3 giriş seviye crossover modelini satışa sunacağı bilgisi yer alırken, MX-5 Coupe’nin de roadster modelin üretimine başlanmasının bir yıl ardından ortaya çıkacağı okuyuculara bildiriliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR