SEKTÖREL › Mazda'nın SKYACTIV teknolojisine ödül

Mazda'nın SKYACTIV teknolojisine ödül

18 Mayıs 2011 / 01:53 Mazda, SKYACTIV teknolojileriyle Dünya Filo Ödülleri İnovasyon Ödülü'nü (Fleet World Honours’ Innovation Award) kazandı

Mazda'nın SKYACTIV teknolojisine ödül
Mazda, SKYACTIV teknolojileriyle kazazdığı Dünya Filo Ödülleri İnovasyon Ödülü'nü, 11 Mayıs 2011 tarihinde Londra’daki Pall Mall caddesinde yer alan Royal Automobile Club’ta aldı. Dünya Filo Onur Ödülleri (Fleet World Honours) her yıl sektörlerinde olası en yüksek mükemmelliği gerçekleştiren üreticilere, hizmet şirketlerine ve şahıslara veriliyor.

Avrupa’daki ilk Mazda SKYACTIV aracının prömiyeri bu yılki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek. Yüksek yakıt fiyatlarına ve Avrupa’da şimdiye kadarki en sıkı emisyon standartlarına bir çözüm olarak, araçta pahalı elektrik sistemleri veya hibrid sistemler yerine geleneksel teknolojiler kullanılıyor. SKYACTIV bunu motor verimliliğini iyileştirerek, tümü yeni olan hafif şanzımanlar, start-stop teknolojisi, daha hafif ve daha güçlü şasi sistemleri kullanarak ve aerodinamik iyileştirmelerle gerçekleştiriyor.

ÇOK OKUNANLAR