KONSEPT › Mercedes A-Class Concept

Mercedes A-Class Concept

12 Nisan 2011 / 19:45 Mercedes'in yeni konsepti, yeni A-Serisi'nin hiç olmadığı kadar sportif görüneceğinin sinyallerini veriyor

Mercedes A-Class Concept
Şangay Otomobil Fuarı’nda kendine yer bulacak olan A-Serisi konseptiyle birlikte, küçük Mercedes yepyeni bir bedene bürünüyor. İlk iki nesli küçük bir MPV'ye benzeyen A-Serisi anlaşılan yeni neslinde çok dinamik bir tasarımla karşımıza çıkacak. Uzun kaputu, alçak tavanı ve yüksek omuz çizgisiyle güçlü bir hatchback izlenimi veren otomobilin yüzü ve genel tasarım dili, markanın F800 Style konseptiyle büyük benzerlik gösteriyor. Konseptin iç mekanında, vücudu saran sportif koltuklara yer verilirken, şık bir bilgi ekranı ve jet motorlarından ilham alınarak tasarlanan kalorifer kumanda elemanları da güncel Mercedes'lere göre çok daha dikkat çekici bir görünüm yaratıyor.

Otomobilde, turbosarjlı, 210 bg gücünde 4 silindirli bir motora görev verilmiş. BlueEFFICIENCY özellikli bu motor, markanın yeni çift kavramalı şanzımanıyla kombine edilmiş. Aracın teknolojik özellikleri arasında, radar tabanlı çarpışma önleme sistemi de bulunuyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR