SEKTÖREL › Mercedes-Benz Türk 20 Nisan'da üretime başlıyor

Mercedes-Benz Türk 20 Nisan'da üretime başlıyor

16 Nisan 2020 / 16:54 Mercedes-Benz Türk'ün Hoşdere ve Aksaray fabrikaları yeniden üretime başlıyor

Mercedes-Benz Türk 20 Nisan'da üretime başlıyor

Covid-19 salgını nedeniyle çalışanlarının ve toplumun sağlığına yönelik tedbirler ve uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında, 23 Mart’tan itibaren Hoşdere Otobüs fabrikasındaki ve 28 Mart’tan itibaren de Aksaray Kamyon fabrikasındaki faaliyetlerine ara veren Mercedes-Benz Türk, üretime başlama tarihleriyle ilgili bir açıklama yayınladı. Mercedes-Benz Türk tarafından yapılan açıklama şöyle;

"İçinde bulunduğumuz şartlarda yaptığımız işin önemli bir role sahip olduğunu biliyoruz. Fabrikalarımızdan çıkan araçlarımız, bugün de toplumun temel ihtiyaçlarının dağıtımında ve topluma gerekli hizmetlerin sağlanmasında kullanılıyor. Bu noktada Mercedes-Benz Türk olarak ülkemize ve topluma olan yükümlülüğümüzü yerine getirebilmemiz toplumumuzun ve ekonominin sürekliliği için büyük önem taşıyor. 

Bu sorumluluk bilinciyle, üretimin devamı için gerekli şartların tekrardan sağlanması ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda gerekli tüm tedbirlerimizi alarak ve gelişmeleri yakından takip ederek, 20 Nisan tarihinde Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 24 Nisan tarihinde ise Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize tekrar başlayacağımızı bildiririz."

ÇOK OKUNANLAR