KONSEPT › Mercedes Concept Coupe SUV detaylandı

Mercedes Concept Coupe SUV detaylandı

20 Nisan 2014 / 21:12 Konsept otomobilin üretim versiyonunun Mercedes-Benz’in BMW X6’ya cevabı olması bekleniyor

Mercedes Concept Coupe SUV detaylandı

Mercedes-Benz, Concept Coupe SUV’nin resmi tanıtımını Beijing Otomobil Fuarı’nda yaptı. BMW’nin şu anda pazarda rakipsiz olan X6 modeline rakip olması hedeflenerek geliştirilen konsept otomobil marka tarafından “bir coupe kadar duygusal, bir SUV kadar öngörülü” sözleriyle betimleniyor.

Sadece 1.75 metrelik yüksekliğiyle oldukça alçak bir tavana sahip olan otomobil 2 metrelik genişliği ve neredeyse 5 metrelik uzunluğuyla oldukça agresif görünüyor. 305/45 R22’lik lastiklerle çevrelenmiş 22 inçlik devasa alaşımlar ise otomobilin bu görünüşüne katkıda bulunuyor.

Concept Coupe SUV’nin gövdesi genel olarak BMW X6 ile oldukça benzer hatlara sahip. Alu Beam rengindeki otomobil 1930’ların ve 1950’lerin Silver Arrow’larına göndermede bulunurken, tamamen LED çok hüzmeli farlar ve sürekli aktif 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemiyle eşlenmiş 9-ileri otomatik şanzıman konseptin dikkat çeken özellikleri arasında.

333 bg güç ve 480 Nm tork üreten 3 litrelik çift turbolu V6 motordan güç alan Concept Coupe SUV Mercedes-Benz tarafından şimdilik sadece bir tasarım çalışması olarak gösteriliyor, ancak otomobilin üretim versiyonunun 2015’in sonlarına doğru ortaya çıkması bekleniyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR