SEKTÖREL › MG ZS'in benzinli versiyonları Türkiye'de...

MG ZS'in benzinli versiyonları Türkiye'de...

11 Nisan 2022 / 23:16 Benzinli motora sahip ZS Luxury, bagajında katlanır bir e-bisikletle birlikte sunuluyor

MG ZS'in benzinli versiyonları Türkiye'de...

Türkiye pazarına ilk olarak tamamen elektrikli ZS EV ve plug-in hibrit teknolojili EHS modellerini sunan MG, ZS modelinin benzinli versiyonlarını da ülkemize ithal etmeye başladı. 2017 yılından beri dünyada 500.000’in üzerinde müşteriyle buluşan ZS'in içten yanmalı motora sahip versiyonları MG ailesinin Türkiye’deki en yeni üyeleri oluyor. 448 litrelik bagaj kapasitesi sunan ZS'in 1.5 litrelik atmosferik benzinli motora ve manuel şanzımana sahip versiyonu 449 bin TL’den başlayan fiyat etiketleri taşırken, tam otomatik şanzımanla kombine edilen 1.0 litrelik turbo benzinli versiyon ise 579 bin TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. 

2ab5eda654b72d3fcfbf26f6ec54eafc_0.jpg

General Motors ve MG tarafından geliştirilip üretilen benzinli motor seçeneklerinden 1.5 litrelik versiyon, 106 bg güç ve 141 Nm tork değerlerine sahip. MG ZS 1.5 litrelik motoruyla 0’dan 100 km/s hıza 10,9 saniyede ulaşırken, ortalama yakıt tüketim değeri ise 100 kilometrede 6,6 litre olarak açıklanıyor. 1.0 litrelik turbo üç silindirli benzinli motor ise 111 bg güç ve 160 Nm tork değerlerine sahip. Bu versiyon 0’dan 100 km/s hıza 12,4 saniyede ulaşıyor ve 100 kilometredeki ortalama yakıt tüketim değeri ise 7,2 lt/100 km olarak veriliyor.

Comfort ve Luxury isimli iki farklı donanım seviyesiyle satışa sunulan MG ZS, her iki donanımda da sınıfında fark yaratan özellikleri bünyesinde barındırıyor. Apple Carplay ve Android Auto desteğine sahip 10.1 inçlik dokunmatik ekran standart olarak geliyor. Bunun yanında Luxury donanımında dijital gösterge paneli de standart olarak yer alıyor. Dijital klima yine her iki donanımda da standart sunulurken, anahtarsız giriş ve çalıştırma için Luxury donanımı tercih etmek gerekiyor. Hız sabitleyici ise hem Comfort hem de Luxury donanım listesinde mevcut. Ek olarak Luxury donanımında sunulan deri koltuklar sürücü tarafında elektrikli olarak ayarlanabilirken hem sürücü hem de yolcu tarafında yer alan ısıtma özelliği lüks algısını kuvvetlendiriyor. Dış donanımda ise elektrikli ayarlanabilir, ısıtmalı ve katlanabilen yanı aynalar her iki donanımda da standart olarak yer alırken, yine standart olan LED gündüz sürüş farları ZS’in modern görünümünü kuvvetlendiriyor. Otomatik yanan farlar hem Comfort hem de Luxury donanımda konforu artırırken, arka park sensörleri de şehir için manevralarda kolaylık sağlıyor.

2ab5eda654b72d3fcfbf26f6ec54eafc_1.jpg

LUXURY VERSİYONUNDA ELEKTRİKLİ BİSİKLET DE BULUNUYOR
MG markası elektrikli mobiliteye ve şehir içinde karbon emisyonlarnın azaltılmasına önem veriyor. Bu paralelde; ZS müşterilerine 55 km elektrikli menzili olan elektrikli bisikletini şehir içi trafik çözümü olarak sunuyor. Markanın sunmak istediği deneyim, MG ZS sahiplerinin metro, tramvay, metrobüs, Marmaray, vapur, uçak gibi toplu ulaşım araçlarına kısa mesafede bulunan yerlerde park ederek trafik yoğunluğu ve stresine girmeden yollarına devam edebilmeleri olarak öne çıkıyor. MG markası sürdürülebilir hayatı destekleme misyonu ile bu proje ile şehir trafiğinin rahatlamasına da destek olmayı amaçlıyor. Daha az yakıt kullanarak ekonomik kazanım da sağlayacak olan bu yaratıcı çözüm, karbondioksit salınımının çevreye yayılmasını azaltarak daha temiz bir çevrenin oluşmasına da katkı sağlıyor.

MG Foto Galeri Tüm MG Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR