SEKTÖREL › MINI Countryman'in güvenliği tescillendi

MINI Countryman'in güvenliği tescillendi

15 Mart 2011 / 03:18 Countryman, Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü'nün yaptığı testler sonucunda 'Top Safety Pick' invanını kazandı

MINI Countryman'in güvenliği tescillendi
MINI Cooper Countryman yapılan son testlerde ön, yan, devrilme ve arka darbe korumasında “İyi” derecesini kazanarak Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü'nün (IIHS) “Top Safety Pick” (En Güvenli Araç) ünvanını elde etti.

MINI ABD Marka Müdür Yardımcısı Jim McDowell “Güvenlik, MINI için en öncelikli konulardan biridir ve Countryman, Enstitü'nün testlerinde bu kadar başarılı bir performans gösterdiği için çok mutluyuz,” dedi. “Bu sonuçlar küçük otomobillerin kullanışlı olmalarının yanı sıra güvenilir bir tercih oldukları fikrini de güçlendiriyor ve bunların yanısıra MINI kullanıcıları, önemli bir küçük otomobil özelliğine daha sahipler... Sürüş keyfi” diye ekledi.

Countryman, IIHS “Top Safety Pick”(En Güvenli Araç), unvanını alan ilk MINI. Countryman'in tavanı, otomobilin ağırlığının neredeyse 5 katına eşit bir güce karşı dayanıyor. Karşılaştırmak gerekirse, şu anki ABD standardı araçlar 1.5 kat ağırlığa kadar dayanabiliyor. Bu dereceleri kazanmak için, “İyi” darbe testi derecelerine ek olarak, standart olarak tüm MINI modellerinde bulunan ve önemli çarpışma uyarı özelliği olan elektronik denge kontrolü (ESC) donanımına sahip olunması gerekiyor.

ÇOK OKUNANLAR