MOTORSPORLARI › MINI JCW Coupe Endurance

MINI JCW Coupe Endurance

29 Haziran 2011 / 14:05 MINI Coupe piste çıkmaya hazır. JCW Coupe Endurance, Nürburgring Nordschleife'deki 24 saatlik mücadelenin öncesinde tanıtıldı

MINI JCW Coupe Endurance
MINI, 'John Cooper Works Coupe Endurance' adındaki yeni yarışçısını bu seneki  Nürburgring 24 Saat yarışlarının hemen öncesinde duyurdu.”Yeşil Cehennem” için yaratılan otomobil, 250 bg güç ve overboost ile 330 Nm tork üreten 1.6 litrelik turboşarjlı motora sahip. 240 km/s hıza ulaşabildiği açıklanan otomobilin sadece 965 kg ağırlığında olduğu da verilen bilgiler arasında. Yarışçı MINI'nin yürüyen aksamı, fren sistemi ve güvenlik ekipmanları da yarış kurallarına uygun olarak hazırlanmış.

Yarış tipi egzoz sistemi, 6 ileri sıralı şanzıman, elektronik diferansiyel kilidi ve KW marka ayarlanabilir, bağımsız yarış süspansiyonlarıyla donatılan MINI JCW Coupe Endurance'da, 17 inç Borbet jantlara ve 215/45 R17 ebadında Dunlop yarış lastiklerine yer verilmiş. Otomobilin aerodinamik özellikleri de JCW gövde kitiyle yarışa uygun hale getirilmiş. Ayarlanabilir arka spoyler ve karbonfiber arka difüzör aerodinamik açıdan en önemli gövde parçaları arasında yer alıyor. Sparco  direksiyon simidinin yer verildiği otomobilde güvenlik de ön planda. Yarış tipi ABS, modifiye edilmiş DSC, rollcage, altı noktalı emniyet kemerleri ve HANS sistemle Recaro yarış koltukları güvenliğe yönelik uygulamalar arasında yer alıyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR