KONSEPT › Mitsubishi, Outlander PHEV Concept-S’in tasarım çizimlerini yayınladı

Mitsubishi, Outlander PHEV Concept-S’in tasarım çizimlerini yayınladı

02 Eylül 2014 / 21:57 Önümüzdeki ay Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan araç Outlander PHEV’nin halefi niteliğinde

Mitsubishi, Outlander PHEV Concept-S’in tasarım çizimlerini yayınladı

Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S’in hatlarını ortaya sunan iki fotoğraf yayınladı. Önümüzdeki ay Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan araç, iki yıl önce yine Paris Otomobil Fuarı’nda gösterilen Outlander PHEV’nin halefi olarak gösteriliyor. Concept-S marka yöneticileri tarafından “şu anda üretilen modelin kendine has sürüş deneyimine dikkat çeken özel bir paket” sözleriyle betimleniyor.

Teknik özellikler hakkında henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor olmasına karşın, konseptin şu anda üretilen modelin iki elektrik motoru ve 12 kWh lityum-iyon pillerle eşlenmiş 2-litre dört silindirli benzinli turbo motoruna sahip olması oldukça muhtemel. Ki bu durum aracın kombine olarak 203 bg güç ve 337 Nm tork üretmesi anlamına geliyor. Bu bileşime sahip olan Outlander PHEV sadece elektrik ile 55 km yol kat edebilirken, sürücüsüne hibrit (Parallel) modda ise 800 km’lik menzil sunuyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR