SEKTÖREL › Müşteri sadakatinde Hyundai ilk sırada

Müşteri sadakatinde Hyundai ilk sırada

18 Mart 2011 / 21:43 Brand Keys’in yaptığı çalışmada Hyundai, 2011 Yılı Müşteri Sadakati ve Tercihi Çalışması’nda ilk sıraya yerleşti

Müşteri sadakatinde Hyundai ilk sırada
Dünyanın önde gelen bağımsız pazar araştırma şirketi Brand Keys’in her yıl periyodik olarak yaptığı araştırmanın 2011 yılı çalışmasında 79 farklı kategoride faaliyet gösteren 528 marka değerlendirildi. Otomotiv kategorisinde Hyundai, yeni ve mevcut müşterilerin ilk sırada tercih ettiği marka seçilerek tüm Amerikalı ve Avrupalı markaları geride bıraktı.

Araştırmanın sonucunu değerlendiren Brand Keys Kurucu Başkanı Robert Passikoff yaptığı açıklamada; “Hyundai, otomotiv kategorisinde müşterilerin beklentisini en iyi karşılayan marka olarak ilk sıraya yerleşti. Yaptığımız araştırma, pazar payı ile de paralellik gösteriyor ve bu doğrultuda müşteri sadakati ve tercihi çalışmasındaki başarısı ile Hyundai’nin pazar payının artışı arasındaki ilişkiyi rahatlıkla görebiliyoruz. Hyundai markasını tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da bu başarısını devam ettireceğine eminim” dedi.

Kazanılan başarı ile ilgili konuşan Hyundai Motor Amerika Bayi Pazarlama Müdürü Trea Reedy ise şunları söyledi; “Hyundai’nin elde etmiş olduğu bu başarı, Hyundai Garanti hizmeti'nin başarısını göstermektedir. Müşterilerimize sunduğumuz Hyundai garantisi, sektördeki diğer firmaların hizmetlerinden çok daha üstün bir kapsama sahip. Tasarımı, düşük yakıt tüketimi ve yüksek teknolojisi ile beğeni toplayan modellerimizin de desteği ile yeni ve mevcut müşterilerimizin alım listelerinde ilk sırada yer alıyoruz”.

ÇOK OKUNANLAR