MOTORSPORLARI › Müthiş yarış Vettel'in!

Müthiş yarış Vettel'in!

29 Mayıs 2011 / 17:42 Monaco GP'si nefesleri kesti, belli bir süre askıya alınan yarışta damalı bayrağı ilk sırada geçen isimse Vettel oldu

Müthiş yarış Vettel'in!
F1'de sezonun 6. yarışı olan Monaco Grand Prix'inde özellikle son anlar nefes kesti. Yarışa ilk sırada başlayan Red Bull pilotu Sebastian Vettel, 4. sıradan kalkan Ferrari pilotu Fernando Alonso ve 2. sıradan start alan McLaren pilotu Jenson Button arasında müthiş bir birincilik mücadelesi verildi.

Bitime 9 tur kala Vitaly Petrov, Jaime Alguersuari, Adrian Sutil ve Lewis Hamilton'ın karıştığı kaza sonrasında piste güvenlik aracı girdi ve öndeki üçlü biraz da olsa nefeslendi.

Yarış dışı kalan Petrov için piste ambulans çağrıldı ve 72. turda kırmızı bayraklar sallanmaya başladı. Yarış bu andan itibaren askıya alındı. Pilotlar lastik değişimi yaparken, ara verilen yarış güvenlik aracının önderliğinde yeniden başladı.

Bitime 5 tur kala güvenlik aracı pistten çıkarken, heyecan yeniden arttı. Lastik değişimi ile rahatlayan Sebastian Vettel, damalı bayrağı ilk sırada geçerken, Alonso 2. sırada yer aldı; Button da 3. oldu.

Bu sezonki 5. zaferine imza atan Vettel, Türkiye ve İspanya GP'lerinin ardından Monaco'daki 3 bin 340 metre uzunluğundaki Monaco Pisti'nde 78 tur üzerinden koşulan yarışı da kazandı ve peş peşe 3. kez birinci sırayı aldı.

Kaynak: Ajansspor.com

ÇOK OKUNANLAR