KONSEPT › Nissan ikinci Hyper konseptini de tanıttı

Nissan ikinci Hyper konseptini de tanıttı

14 Ekim 2023 / 22:26 Açık hava maceralarına uygun Nissan Hyper Adventure, Japonya fuarında dijital olarak sergilenecek

Nissan ikinci Hyper konseptini de tanıttı

Nissan, 25 Ekim'de başlayacak olan Japonya Mobilite Fuarı'nda dijital olarak sergileyeceği gelişmiş EV konseptleri serisinin ikinci aracı olan Nissan Hyper Adventure'ı tanıttı. Açık hava maceralarına ve çevre dostu bir yaşam tarzına sahip, tutkulu insanlar için tasarlanmış bir spor SUV olarak tanımlanan Nissan Hyper Adventure konsepti, V2X (araçtan her şeye) teknolojisiyle donatılmış. Yani ikinci Hyper konsepti, her zaman ve her yerde elektrik ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmış.

f0b0077fcc97ceb761d322c08b8e197e_0.jpg

Nissan Hyper Adventure'ın birincil hedefi, açık havayı sevenlerin uzun süreli enerji ihtiyaçlarını karşılamak. Yüksek kapasiteli batarya, kullanıcıların aletlerini çalıştırmalarına, kamp alanlarını aydınlatmalarına ve hatta elektrikli jet ski'lerini şarj etmelerine olanak tanıyan bir enerji kaynağı olarak kullanılabiliyor. V2X özelliği, şebekeye fazla güç sağlayabildiği gibi (V2G), evlere (V2H) veya yerel bir topluluğa da güç aktarabiliyor.

f0b0077fcc97ceb761d322c08b8e197e_1.jpg

Nissan Hyper Adventure'ın dış tasarımı, aracın yan tarafındaki ayırt edici çapraz çizgi sayesinde geniş kabini vurgulayan dinamik gövde panellerine sahip. Otomobil, hava akışını ön rüzgarlıklardan yönlendirerek yüksek aerodinamik performans elde edebiliyor. Tavan ve yan camlar ile arka tarafın aynı hizadaki yüzeyini bütünleştiren cam detayı ile birlikte araç daha da geliştirilmiş aerodinamik özellikler taşıyor. Tekerlekler ile ön ve arka tamponlar, aracın karlı bölgelerden daha güçlü ve kolayca geçmesini sağlamak için kramponlar veya kar tutuş dişlileri ile donatılmış.

f0b0077fcc97ceb761d322c08b8e197e_2.jpg

İç mekanın benzersiz özellikleri ve kabin alanı, her durumda sürüşü kolay ve konforlu hale getirmek için tasarlanmış. Gösterge paneli, ön camın alt kısmına bağlanarak sanki aracın gövdesi şeffamış gibi geniş bir görüş alanına sahip ve aracın içindeki ile dışındaki alanı sorunsuz bir şekilde birbirine bağlıyor. İç mekanda ayrıca çadır, kayak ve hatta kano gibi dış mekan ekipmanları için kargo alanı da bulunuyor. Arka koltuk sırası, bir aks üzerinde 180 derece dönebiliyor ve aracın arkasına bakan rahat bir oturma alanı oluşturuyor. Otomatik uzatılabilir ve geri çekilebilir basamaklar içeren bu ayırt edici özellik, kamp yaparken, kayak için yapmak için hazırlanırken ya da doğal bir manzarayı seyrederken oldukça kullanışlı olabiliyor.

f0b0077fcc97ceb761d322c08b8e197e_3.jpg

ÇOK OKUNANLAR