SEKTÖREL › Nissan pazar payını arttırdı

Nissan pazar payını arttırdı

08 Nisan 2011 / 21:09 Nissan Türkiye 2011 yılının Mart ayında 2 bin 145 adetlik satış gerçekleştirerek yüzde 2,74’lük Pazar payına ulaştı

Nissan pazar payını arttırdı
Nissan Türkiye, Mart 2011 sonuçlarını açıkladı. İstikrarlı büyümesini Mart ayında da sürdüren Nissan Türkiye Mart ayını toplam 2.145 adet satışla kapattı. Bu satış rakamı ile yüzde 2,74’lük Pazar payına ulaşan Nissan, Türkiye pazarında bugüne kadar ulaştığı en yüksek pazar payını elde etti.

Geçen yılın ilk çeyreğine göre bu yıl ilk çeyrekte toplam yüzde 78 büyüme kaydeden pazarın da üzerinde büyüme göstererek yüzde 127’lik büyüme elde eden Nissan Türkiye, pazar payını da 2011’in ilk çeyreğinde 1,8’den 2,3’e çıkardı. Nissan bu büyüme oranları ile orta vadede pazar payını yüzde 3’e çıkarmayı hedeflediğini de açıklıyor.

Bu büyümenin özellikle modele bağlı bir stratejinin sonucu olduğunu belirten Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, Qashqai, Juke ve Micra ile hafif ticari araçlardan Navara ve Pickup NP300’ün bu başarıda önemli payları olduğunu söyledi. İlkim Sancaktaroğlu, Qashqai ve Juke modelleri için gelen talepleri karşılamakta zorlandıklarını da belirtti.

ÇOK OKUNANLAR