SEKTÖREL › Nissan Qashqai 10 yıldır Türkiye'de...

Nissan Qashqai 10 yıldır Türkiye'de...

06 Ağustos 2016 / 05:06 Yaklaşık 80 bin adetlik toplam satışa ulaşan Qashqai, 10’uncu yılında da lider...

Nissan Qashqai 10 yıldır Türkiye'de...

2007 yılından bugüne kadar Avrupa’da 2.5 milyonun üzerinde bir üretim başarısı gerçekleştiren Nissan Qashqai, Türkiye’de ise yılın ilk yarısında gerçekleştirdiği 7 bin 833 adetlik satışla birlikte yaklaşık 80 bin tüketicinin tercihi ile segmentinin lideri oldu. Qashqai, böylece, yaklaşık 300 farklı model arasında en çok satan 20 araç arasındaki yerini de almış oldu.

Qashqai’ye olan talep artmaya devam ederken, otomobilin layık görüldüğü ödül sayısı da çoğalıyor. Segmentinin yaratıcısı son olarak yüksek verimliği, pratikliği ve çevre dostu yapısıyla üst üste üçüncü kez “What Car?” tarafından “En İyi Kompakt SUV” seçildi.

Avrupalı tüketicilerin beklentilerini karşılamak üzere Nissan’ın İngiltere’de bulunan tasarım ve teknoloji merkezlerinde geliştirilen Qashqai, Japon markanın Avrupa’daki en çok üretilen modeli olma özelliğini taşıyor. Sunderland fabrikasında her 62 saniyede bir banttan inen Qashqai, 2015 yılının Eylül ayında İngiltere’de yarım milyon adetlik üretim barajını en kısa sürede aşan otomobil olma özelliğini elde etti.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök 10 yıldır Türkiye’nin değişmeyen tercihi Qashqai hakkında, “Yeni bir segmentin öncüsü olan Qashqai, Nissan markasına Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de ivme kazandırdı. Ülkemizde en çok tercih edilen SUV olma özelliğini açık ara elinde bulunduran Qashqai, cesur tasarımı ve segment lideri teknolojisiyle Türkiye’de amiral gemimiz olarak Nissan’ı yeni başarılara taşımaya devam edecek.“ ifadelerini kullandı.

ÇOK OKUNANLAR