SEKTÖREL › Nissan Qashqai en iyi kompakt SUV seçildi

Nissan Qashqai en iyi kompakt SUV seçildi

20 Ocak 2016 / 20:08 Qashqai, What Car?'ın "En İyi Kompakt SUV" ödülüne üst üste üçüncü kez layık görülmüş oldu

Nissan Qashqai en iyi kompakt SUV seçildi

Nissan’ı kompakt SUV segmentinde temsil eden Qashqai, “What a Car?” tarafından “En İyi Kompakt SUV” seçildi. Üç yıldır üst üste bu ödüle layık görülen Nissan Qashqai bir anlamda hat-trick yapmış oldu. Her yıl Londra’da gerçekleştirilen törende 16 rakibini geride bırakan Qashqai, ayrıca 15.000-25.000 sterlin fiyat aralığında “Best Buy” (en iyi fiyat/performans oranı) olarak gösterildi.

What Car? elemelerinde öne çıkan Nissan Qashqai 1.5dCi 110 n-tech; verimlilik, yakıt ekonomisi, çevreci dizel motor, yumuşak süspansiyon, kaliteli iç mekan ve zengin ekipman seviyesi gibi özelliklerle juri tarafından övgü aldı.

Ödülü değerlendiren Nissan Motor İngiltere Genel Müdürü James Wright What Car? tarafından yapılan değerlendirmede Qashqai’nin tekrar bu ödülü almış olmasından dolayı mutluluklarını ifade ederken, “Sadece What Car? ailesine değil, Qashqai kullanıcılarına da minnettarız. Onların güveni Qashqai’yi sınıfının en çok satan otomobili yaptı” dedi.

Eylül 2015’te 500.000 üretim adedine ulaşan Qashqai, Nissan tarafından bir başarı hikayesi olarak gösteriliyor. Marka yetkilileri İngiltere’deki Sunderland fabrikasının üretim hatlarından her 62 saniyede bir Qashqai indiğini söylüyor. Nissan Qashqai, kalitesi, tasarımı ve bünyesinde barındırdığı teknolojilerle Avrupa genelinde en çok satan kompakt SUV olma özelliği taşıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR