SEKTÖREL › Nissan’a Altın Pusula Ödülü…

Nissan’a Altın Pusula Ödülü…

31 Mayıs 2016 / 22:42 Nissan, GT Academy’nin Türkiye ayağı ile Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından verilen ödüle layık görüldü

Nissan’a Altın Pusula Ödülü…

lletişim sektörünün önde gelen ödülleri arasında yer alan Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri 15’inci kez sahipleriyle buluştu. Uluslararası Proje Kategorisi kazananı açıklandığında sahnede, gerçek bir yarış pilotu olma hayali kuran herkese bir şans tanıyan Nissan ekibi boy gösterdi.

18 yaşını doldurmuş ve ehliyet sahibi olan herkesin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla yola çıkan GT Academy, Nissan için gerçek pistlerde yarışabilecek oyuncuları aradı. 2015 yılının Nisan ve Ağustos ayları arasında gerçekleştirilen projede online ve saha etkinliklerinde en iyi tur zamanını gerçekleştiren 10’ar yarışmacı Türkiye finallerine katıldı. Farklı bölgelerinden gelen 20 finalistten en iyi altısı, İngiltere, Silverstone’daki yarış kampında Meksika, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ve Kuzey Afrika takımlarına karşı Türkiye takımını oluşturdu. Uluslararası Yarış Kampı'nda pist yarışları, fiziksel ve mental değerlendirmeler sonunda Avustralyalı Matthew Simmons, hem Nissan Sürücü Gelişim Programı'na katılmaya hem de Ocak 2016'da koşulan Dubai 24 Saat Yarışı'nda mücadele etmeye hak kazanmıştı.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR