YENİ MODELLER › Opel Corsa OPC Nürburgring Edition

Opel Corsa OPC Nürburgring Edition

12 Mayıs 2011 / 21:43 OPC logolu en hızlı Corsa, 500 adet üretilmesi planlanan bu çok özel versiyonunda daha ateşli bir karaktere bürünüyor

Opel Corsa OPC Nürburgring Edition
Bu Corsa, hızlı hatchback tutkunları için. Corsa'nın OPC logolu ateşli versiyonu üzerine geliştirilen otomobil, yapılan modifikasyonlarla tam bir pist yarışçısına dönüşmüş. Corsa OPC'nin motoru 'Nürburgring Edition' logolu bu özel versiyon için elden geçirilerek güç 192 bg'den 210 beygire çıkarılmış. Yapılan değişiklikler, motor işletim sistemi ve turbo modifikasyonu, yeni bir egzoz sistemi ve 100 oktan yakıt optimizasyonu olarak açıklanıyor. Litre başına 131.4 bg güç üreten motorun maksimum torku da 250 Nm'ye yükseltilmiş. Motor overboost anında 280 Nm’ye kadar tork üretebiliyor.

Corsa OPC Nürburgring Edition'ın yürüyen aksamı da çok özel. Ön aksta kullanılan mekanik, çoklu plakalı-limitli diferansiyel kilidiyle, yol yüzeyindeki değişiklikler sebebiyle oluşabilecek kontrol kayıplarının minimuma indirgenmesi amaçlanmış. Brembo kaliperleriyle daha etkili frenlere kavuşan bu özel Corsa, Bilstein  tarafından geliştirilen yay ve amortisör kitiyle de yere daha sağlam basıyor.

Özel yeşil ve turuncu renkleriyle birlikte parlak gri 18 inç jantları ve paslanmaz çelikten üretilmiş çift çıkışlı egzozuyla göz dolduran Corsa’nın, çekiş kontrol sistemi, ABS'si ve elektronik stabilite kontrolü de performans değerlerini iyileştirmek adına yeniden programlanmış. Nürburgring Edition, 0’dan 100 km/s hıza 6.8 saniyede koşarken 230 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Otomobilin iç mekanındaysa Nürburgring Edition yazılı kapı eşikleri ve Recaro koltuklar öne çıkıyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR