SEKTÖREL › Opel sessizliğini bozdu

Opel sessizliğini bozdu

02 Temmuz 2011 / 00:15 Opel Yönetim Kurulu, markanın satılmasına yönelik spekülatif haberler üzerine bir açıklama yayınladı

Opel sessizliğini bozdu
Opel’in satılmasına yönelik çıkan spekülatif haberler sonrasında, Opel Yönetim Kurulu, genel teamüllerin aksine bu konuyla ilgili açıklama yapmaya karar verdi. Opel tarafından basın organlarına gönderilen açıklama metni şu şekilde;

GM “spekülasyonlar hakkında yorum yapmama” politikasını uzun zamandır sürdürmekte. Diğer yandan, tüm dünyada otomotiv endüstrisinin spekülasyonlara açık olduğu da bir gerçek. Opel bu tür spekülasyonlarla ilgili yorum yapmanın üretken bir yaklaşım olmadığı görüşünde. Bu açıklamayla bu yapılanın yanlış algılanabileceği endişesi taşınmakla birlikte, GM halka açık bir şirket olduğundan, hissedarlarına karşı sorumlu olmak ve Menkul Kıymetler Borsası düzenlemelerine uymak için bu açıklamayı yapıyor.

Detroit’teki GM Üst Yönetimi’nin, Opel/Vauxhall’un cirosundaki ilerlemeden tatmin olmadığı yönündeki yorumlar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamakta. Hali hazırda Opel/Vauxhall, GM’in yeniden yapılandırma planının ilerisinde performans göstermekte; 2011’in ilk çeyreğinde olumlu sonuçlar elde etti ve son 7 aylık performansa bakıldığında bir önceki yıla kıyasla her ay pazar payını arttırdı. Tüm bunların yanında, son zamanlarda lansmanı yapılan Opel/Vauxhall ürünlerinin gösterdiği performans da başarılı sonuçları beraberinde getiriyor.

Son günlerde yapılan spekülasyonların (özellikle Almanya’da), tam da Opel/Vauxhall pazar payını arttırırken, marka imajını iyileştirirken ve daha iyi finansal sonuçlar bildirirken ortaya çıkmış olması dikkat çekici.

Opel/Vauxhall, tüm örgütüyle bu tür spekülasyonlara verilecek en iyi cevabın, mevcut çalışma hırs ve şevkiyle daha da başarılı sonuçlara imza atmak olduğu inancında.

Nick Reilly
Adam Opel AG Denetim Kurulu Başkanı

ÇOK OKUNANLAR