SEKTÖREL › Opel, yeni “Şimşek” logosunu tanıttı

Opel, yeni “Şimşek” logosunu tanıttı

26 Haziran 2023 / 20:47 Yeni logo, ilk olarak IAA Münih Mobilite Otomotiv ve Yan Sanayi Fuarı 2023’te sergilenecek

Opel, yeni “Şimşek” logosunu tanıttı

Opel, 2024’te yeni modellerinde kullanacağı yenilenen “Şimşek” logosunu tanıttı. Yeni logo, “Opel Compass”ın merkezi ögesini oluşturmaya devam edecek. Şimşek, Opel’in elektrikli mobilite çağına yaklaşımını simgeleyen ideal bir logo’ya dönüştü. Yeni logoyu değerlendiren Opel CEO’su Florian Huettl; “Yeni Şimşek logomuz artık hiç olmadığı kadar markamızla özdeşleşiyor. Sadece yeniliğin ve mobilitenin geniş kitlelerle buluşmasına olan bağlılığımızı sembolize etmekle kalmıyor, aynı zamanda 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma taahhüdümüzün de altını çiziyor. Bu yıl ürün yelpazemizde 15 adet elektrikli modelimiz yer alacak” dedi.

ad2b4fa6735527bbee152fca20dcf85a_1.jpg

Alman otomobil üreticisi, önümüzdeki yıllarda ürün gamında kademeli olarak yeni “Şimşek” logosunu kullanıma sunacak. Yeni görünüme sahip ilk seri üretim araçlar 2024 yılında yollara çıkacak. Opel CEO’su Florian Huettl, yeni logonun şimdiden öne çıkacağını şu şekilde açıklıyor: “IAA Münih Mobilite Otomotiv Fuarı, dünyanın en büyük otomobil fuarlarından biri. Bu nedenle geniş, uluslararası bir izleyici kitlesine yeni ‘Şimşek’ logomuzu tanıtmak için harika bir yer olduğunu düşünüyorum. Ayrıca fuar ziyaretçilerine bir de sürprizimiz olacak. Münih’teki standımıza gelecek olan ziyaretçiler çok heyecanlanacak.”

Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Adams da; “Şimşek, ‘Cesur ve Yalın’ marka felsefemizin simgesi. Keskin, daha özgüvenli yeni ‘Şimşek’ logomuz, destek çemberiyle kesişerek ikonik logomuza yenilikçi ve modern bir görünüm kazandırıyor. Yeni logomuz, Compass tasarım yaklaşımımızın merkezinde yer alıyor. Pusula, ön, arka ve iç tasarım öğelerimizin bel kemiğini oluşturuyor” dedi.

ÇOK OKUNANLAR