SEKTÖREL › Opel'in pazar payı artıyor

Opel'in pazar payı artıyor

07 Nisan 2011 / 02:22 Opel, hem Avrupa'daki hem de Türkiye'deki pazar payını artırmaya devam ediyor

Opel'in pazar payı artıyor
Opel’in Avrupa'daki pazar payı Mart ayında  % 6.9’a yükseldi. Bu rakam geçtiğimiz yılın aynı döneminde % 6.7 olarak gerçekleşmişti. Opel ve İngiliz kardeş firması Vauxhall’un Mart ayı satışları, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Rusya ve Türkiye dahil 27 Avrupa ülkesinin 22’sinde yükseliş gösterdi.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor: “2010 Aralık ayında ilk kez bir ayda 10 binin üzerinde satış gerçekleştirerek aralık ayında en çok binek otomobil satan 3'üncü marka olduk. Bu başarı, Opel Türkiye’yi Avrupa’da pazar payını en çok artıran ülke konumuna yükseltti. Şimdi bu yılın sonuçlarına bakarak uzun vadeli büyümenin başladığını görüyoruz. Meriva ve Astra Sports Tourer gibi yeni modellerimiz tüm Avrupa’daki müşterilerin zevk ve ihtiyacını karşılamada çok başarılı oldu. Buna ek olarak, Astra, İnsignia ve Corsa’nın yeni modelleri de çok beğenildi.”

Satıştaki pozitif trendin devam etmesini beklediğini belirten Keklik, çevreci otomobillerin gelişimine yönelik Opel’in gösterdiği çabanın da pazar başarısını etkileyen önemli bir faktör olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Şirketimizin hem çekici hem de kullanımı kolay çevreci ve verimli araçlar üretmede uzun bir geçmişi var. Yakın geçmişte pazara sunduğumuz start/stop teknolojili, daha fazla yakıt tasarrufu ve daha az emisyon üreten otomobiller ve bu yılın sonlarına doğru piyasaya çıkacak olan elektrikli Ampera bu konumumuzu daha da güçlendirecek”

ÇOK OKUNANLAR