MOTORSPORLARI › Outlander PHEV'den ralli galibiyeti...

Outlander PHEV'den ralli galibiyeti...

26 Ağustos 2014 / 00:01 Mitsubishi'nin hibrit SUV'si Asya Cross Country Rallisi’nde sınıfında birinci oldu

Outlander PHEV'den ralli galibiyeti...

Mitsubishi Outlander PHEV, 9-15 Ağustos tarihlerinde Tayland-Kamboçya arasında düzenlenen Asia Cross Country Rallisi’ne, Kenji Ishida önderliğindeki Two&Four Motor Sports ralli takımıyla ikinci kez katıldı. Bu yıl 19. kez düzenlenen zorlu rallide başarılı bir performans sergileyen takım, yarışı kendi sınıfında (elektrikli araçlar) birinci olarak tamamladı.

Toplam 1.986 kilometrelik dağ, bataklık, orman ve nehir geçiş etapları bulunan yarış boyunca, Mitsubishi Motors mühendisleri, Two&Four ralli takımına teknik destek sağladı.

Dünyanın ilk plug-in hibrit 4x4 aracı olan Mitsubishi Outlander PHEV, zorlu koşulları alt etmek üzere yarışa özel ayarlı süspansiyon sistemi ve güçlendirilmiş bağlantı elemanlarının desteğiyle rakiplerini geride bıraktı. 4x4 sistemi daha iyi çekiş sağlamak üzere modifiye edilen Mitsubishi Outlander PHEV’e ayrıca roll cage (takla kafesi), alt koruma plakası takılarak; kaput, arka kapı ve iç malzemeleri hafifletildi ve su geçişleri için de şnorkel ile donatıldı.

Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’deki varışa kendi sınıfında birinci olarak ulaşan Mitsubishi Outlander PHEV, bu başarısı ile 4x4 ve PHEV teknolojilerinin güvenirliliğini ve sağlamlığını kanıtlamış oldu.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR