SEKTÖREL › Oyak Renault'dan motor üretim rekoru...

Oyak Renault'dan motor üretim rekoru...

11 Ocak 2019 / 00:19 Oyak Renault, 1 yılda 602 bin 421 adet motor üreterek yeni bir rekora imza attı

Oyak Renault'dan motor üretim rekoru...

Kendi vites kutusunu, şasisini ve motorunu üreten Oyak Renault, 2018 yılında 602 bin 421 adet motor üretimi gerçekleştirerek yeni bir rekora imza attı. Geçen yıl, yeni yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesisinin temelini atan Oyak Renault, motor üretiminde bir yılda gerçekleştirdiği en yüksek rakama ulaştı.

Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, Oyak Renault olarak gerçekleştirdikleri rekor motor üretimine ilişkin şunları söyledi: “Oyak Renault olarak ‘sıfır hata, sıfır kaza’ mottosuyla iş güvenliği ve kalite unsurlarını ön planda tutarak motor üretiminde bugüne dek elde ettiğimiz en yüksek üretim performansına ulaşmanın ve 602 bin 421 adetle tarihi bir rekor kırmanın gururunu yaşıyoruz. 2019 yılında da Oyak Renault olarak, 50 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle ülke ekonomisine ve otomotiv sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz”.

Bursa’da üretilen motor ve mekanik aksamlar, Renault Nissan Uluslararası Lojistik Merkezi aracılığı ile Renault Grubu fabrikalarında kullanılmak üzere ihraç ediliyor. 1971 yılında faaliyete geçen Oyak Renault Otomobil Fabrikaları ilk 20 yılında ürettiği toplam motor rakamına sadece 1 yılda ulaşmış oldu.

Renault Grubu’nun bir motor üretim üssü olarak konumladığı Oyak Renault’nun dizel ve benzinli olmak ürettiği 6 farklı motor tipi, Türkiye dışında Fransa, İspanya, Slovenya, Güney Afrika, Fas, Hindistan ve Romanya'da üretilen araçlarda kullanılıyor.

ÇOK OKUNANLAR