YENİ MODELLER › Özel üretim Subaru WRX STI Tokyo’da görücüye çıktı

Özel üretim Subaru WRX STI Tokyo’da görücüye çıktı

01 Kasım 2015 / 21:57 Sınırlı sayıda üretilecek olan Subaru WRX STI S207, 328 bg’lik güce sahip

Özel üretim Subaru WRX STI Tokyo’da görücüye çıktı

Subaru, Tokyo Otomobil Fuarı’nda güçlü WRX STI S207 modelini gösterdi. Yalnızca Japonya’da satılmak üzere 400 adet üretilecek olan ikonik yüksek performanslı sedan, 328 bg güç ve 431 Nm tork üreten 2-litre turbo boxer motora sahip. Standart WRX STI’a kıyasla 20 bg daha fazla güç ve 38 Nm tork üreten otomobilin ürettiği değerlerdeki bu değişiklik yeni bir ECU ve elden geçirilmiş turboşarj ile elde edilmiş. Ayrıca yeni bir susturucuya sahip olan otomobilin egzoz çıkışları da standart otomobile kıyasla daha farklı.

Daha güçlü WRX STI’ın sahip olduğu diğer özel parçaları ise, Bilstein ön dikmeler, arka amortisörler ve yaylar olarak öne çıkıyor. Özel üretim model ayrıca yeni ön ızgarası, daha büyük splitter’ı, metalik kapı eşikleri ve yeni arka tamponu ile standart otomobile kıyasla daha farklı görünüyor. Standart otomobile kıyasla farklı esintiler iç mekanda da farklı gösterge paneli, motor çalıştırma tuşu, vites topuzu ve elden geçirilmiş Recaro ön koltuklar ile devam ediyor.

Yeni Subaru WRX STI S207’deki değişiklikler bunlarla da sınırlı değil. Elden geçirilerek güçlendirilen Brembo fren sistemine, 11:1 oranı ile daha hızlı bir direksiyon dişlisi oranına ve bu otomobil için özel olarak ayarlanan Araç Dinamikleri Kontrol ile Aktif Tork sistemlerine sahip olan otomobil ayrıca STI tarafından tasarlanan ve 255/35 R19’luk lastiklerle çevrili olarak gelen 19 inçlik BBS jantların üzerinde yer alıyor. Otomobilin karbon arka kanadı ise yine bu model için özel olarak tasarlanmış durumda.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR