GÜNDEM › Peugeot'dan "Roland-Garros"a çevreci destek!

Peugeot'dan "Roland-Garros"a çevreci destek!

30 Mayıs 2021 / 23:07 Peugeot, 2021 Fransa Açık Tenis Turnuvası'na elektrikli ve PHEV araç filosuyla destek veriyor

Peugeot'dan

38 yıldır “Roland-Garros” Fransa Açık Tenis Turnuvası’nın resmi ortağı olmaya devam eden Peugeot, etkinliğin bu yılki ayağında bir ilki gerçekleştiriyor. Peugeot; turnuvada yer alacak oyuncuların, VIP misafirlerin ve yetkililerin tüm ulaşımını, tamamı elektrikli araçlardan oluşan bir filoyla sağlayacak. Turnuvada görev alacak olan toplam 162 Peugeot modelinin, üçte ikisi şarj edilebilir hibrit modellerden, diğerleri ise tamamen elektrikli modellerden oluşuyor.

Peugeot’nun turnuvada yer alacak filosu içerisinde; yeni 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, PEUGEOT 508 HYBRID, PEUGEOT SUV 3008 GT HYBRID, PEUGEOT SUV e-2008, PEUGEOT e-TRAVELLER, ve PEUGEOT e-EXPERT yer alıyor. Böylelikle Peugeot; Fransa Açık Tenis Turnuvası’nı dünyada tamamen elektrikli ulaşımla ilişkilendirilen türünün ilk spor etkinliği haline getiriyor. 

5e08c6279d3837e6496dbca02ce4d41c_0.jpg

PEUGEOT’nun bu yılki etkinlikte görev alacak olan çevreci filosu, 2019 yılı ile kıyaslandığında 7,5 kat daha düşük bir değerle, araç başına ortalama 22,7 gr/km CO2 emisyon salımı gerçekleştiriyor. Emisyonlardaki bu önemli azalma, PEUGEOT’nun turnuva lokasyonu olan Porte d’Auteuil Bölgesi’nin hava kalitesini koruma konusundaki hassasiyetini de vurguluyor. Etkinlikte Peugeot'nun marka elçiliğini ise Profesyonel Tenisçiler Birliği sıralamasına göre günümüz tenis dünyasının 1 numarası olan Novak Djokovic üstleniyor. Roland-Garros kortlarında maça çıktığında Peugeot ismini polo yaka tişörtünde taşıyacak olan Djokovic, turnuvanın başında yayınlanmaya başlayacak olan 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED’e özel reklam kampanyasında da rol alacak. Peugeot ise Roland-Garros ile olan ortaklığının bir parçası olarak, turnuva boyunca özel bir platformda yeni 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED SW versiyonunu sergileyecek. 

5e08c6279d3837e6496dbca02ce4d41c_1.jpg

Konuyu değerlendiren Peugeot CEO’su Linda Jackson; şarj edilebilir hibrit, elektrikli ve çevreci araçlara geçişleri konusundaki kararlılıklarını turnuvada bir kez daha vurguladıklarını belirterek, “Peugeot, son iki yıl içinde düşük ve sıfır emisyonlu araçları piyasaya sürme sürecini önemli oranda hızlandırdı. Bu yılın sonunda ürün gamımızdaki araçların %70’i elektrikli olacak. Ve 2025 yılına kadar, tüm Peugeot ürün gamında elektrikli alternatifi olacak” dedi. Peugeot'nun yeni marka kimliğinin geniş bir kitleye duyurulması konusunda da turnuvanın önem taşıdığının altını çizen Jackson, “Peugeot markası yaklaşık 40 yıldır deneyim, cazibe ve duyguları harekete geçirme olmak üzere, kendi değerlerini tenis dünyasıyla birleştiriyor. Roland-Garros turnuvası sırasında tüm kıtaları kapsayan yüz milyonlarca televizyon izleyicisine yeni Peugeot logomuzu tanıtmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Fransa Tenis Federasyonu Başkanı Gilles Moretton ise açıklamasında; “Fransa Tenis Federasyonu, sürdürülebilir gelişmeye odaklanan bir strateji izliyor. Roland Garros turnuvası ise oldukça prestijli bir vitrin. Yaklaşımımızı göstermek bizim için çok önemli. Peugeot’nun turnuva için sunduğu 162 elektrikli araçlık filo, çevre bilinci çabalarımıza önemli ve sevindirici bir katkı” dedi. 

ÇOK OKUNANLAR