MOTORSPORLARI › Pikes Peak, Peugeot'ya iki ödül birden getirdi!

Pikes Peak, Peugeot'ya iki ödül birden getirdi!

13 Aralık 2013 / 09:43 Geçtiğimiz yaz Pikes Peak'te rekor kıran 208 T16 iki uluslararası ödül alarak yeniden onurlandırıldı

Pikes Peak, Peugeot'ya iki ödül birden getirdi!

Peugeot 208 T16 Pikes Peak ile Sébastien Loeb tarafından 30 Haziran tarihinde 8’13’’878'lik süre ile kırılan rekor Peugeot'nun otomobilseverlerin dikkatini üzerine çekmesine sebep olmuştu.

Peugeot Sport tarafından sadece 4 ay içerisinde hazırlanan 208 T16 Pikes Peak, 875 kg/875 bg'lik güç ağırlık oranının büyük etkisiyle sahip olduğu yüksek performans ile bu başarıyı elde etmişti. Peugeot'nun Pikes Peak rekoru otomobil dünyasının gözünden kaçmadı. Uluslararası otomobil sporlarının bütün elit tabakasının katılımıyla düzenlenen İngiliz Autosport Grubu’nun yıllık töreninde "Yılın Ralli Otomobili" ödülünü alan 208 T16 Pikes Peak, Top Gear Awards ödülleri gecesinde "Yılın Yarış Otomobili" ödülüne layık görüldü.

Peugeot Sport Direktörü Bruno Famin ise, "Bu iki ödülden dolayı şüphesiz son derece onurlandık ve büyük gurur duyduk. Haziran ayında Pikes Peak’te, istisnai bir şeyler yaşamakta olduğumuzu zaten biliyorduk. Bunun medyatik geri dönüşleri ve iç ve dış çevrelerde yarattığı hayranlık bunu bize teyit etti. Büyük heyecan duyuyoruz ve bu başarıya ruh ve yüreklerini veren bütün bir ekibin çalışmasının ödüllendirildiği bu anların tadını çıkarıyoruz." diyerek memnuniyetini belirtti.

ÇOK OKUNANLAR