SEKTÖREL › Pirelli, Alfa Romeo 4C için yeni lastik geliştirdi

Pirelli, Alfa Romeo 4C için yeni lastik geliştirdi

30 Kasım 2013 / 07:51 Alfa Romeo 4C için geliştirilen Pirelli P Zero ‘AR’ lastikleri Alfa Romeo’nun performans ve gücü ortaya çıkaracak.

Pirelli, Alfa Romeo 4C için yeni lastik geliştirdi

Pirelli P Zero, üstün performansı ile performans lastikleri alanındaki referans konumunu sürdürüyor. P Zero, otomobil üreticilerinin ihtiyaçlarına karşılık vermek için geliştirmelerine ve AR-Ge faliyetlerine devam ediyor. Son olarak Alfa Romeo 4C modeli için geliştirilen P Zero lastiklerin yanaklarında taşıdığı “AR” işareti ile hızlı ve stil sahibi Alfa Romeo için en iyi çözüm olduğunu kanıtlıyor.

Geçen yıl Kasım ayında başlayan, Balocco, Nardo ve Nürburging pistlerinde zorlu binlerce kilometre boyunca test edilen P Zero’lar test sonuçlarının başarılı çıkmasıyla birlikte Şubat ayında orijinal ekipman olarak seçildi.Pirelli ve Alfa Romeo mühendisleri tarafından bir yıldan az sürede yoğun bir çalışma sonucu geliştirilien P Zero lastikler aynı eski zamanda Fangio ve 159 Formula 1 aracında olduğu gibi en iyi yol tutuş ve sürüş kararlılığını garanti etmek için tasarlandı.

Pirelli CTO’su (Chief Technical Officer) Maurizio Boiocchi: “Alfa Romeo 4C çok hafif ve hızlı bir araç. Bu nedenle çok düşük bir bastırma kuvveti uygulamakta ve yol yüzeyiyle optimum temas etmesi gerekmektedir. Simülatör üzerinde yaptığımız çalışmalarda aracın yolla temas noktası üzerinde özellikle çalıştık ve sonrasında zorlu pist koşullarında test ettik. Bu sayede de yol tutuş, performans, sportiflik ve sürüş kararlılığında üstün özellikler ile mükemmel bileşen ve yapıya sahip lastiklerin geliştirilmesi sağlandı.” dedi.

a5f52d2753bbc42b294fd094ca89c8b1_0.jpg

 

Foto Galeri Tüm Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR