MOTORSPORLARI › Pistte büyük mücadele

Pistte büyük mücadele

30 Mart 2011 / 03:15 Türkiye Pist Şampiyonası, 26-27 Mart tarihlerinde İstanbul Park'ta koşulan ilk yarışla başladı

Pistte büyük mücadele
2011 otomobil sporları sezonu 26–27 Mart 2010 tarihlerinde Türkiye Pist Şampiyonası’nın açılış yarışına ev sahipliği yapan İstanbul Park’ta start aldı. Hafta sonu Maxi Grup’ta Borusan Otomotiv Motorsport takıma adına yarışan Aytaç Biter çifte galibiyet elde ederken, takımın diğer pilotu İbrahim Okyay da Süper Grup’ta iki yarış galibiyetini kimseye kaptırmadı.

Cumartesi günü antrenman turlarının ardından koşulan sıralama turlarında otomobili üzerinde 1 numarayı taşıyan BMW M3’ü ile Aytaç Biter 2:05.478’lik zamanı ile pazar günü yapılacak ilk yarışa birinci cepten başlama hakkı elde etti. İbrahim Okyay da takım arkadaşının ardından ikinci cebin sahibi olurken Ahmet Berkel Renault Clio’su ile üçüncü cepten yarışa başladı. Turkuaz renkli üçüncü BMW pilotu Kaan Gürgenç ise Cumartesi günü yaşadığı motor arızası nedeniyle zaman turu atamadığı gibi günü de erken kapatmış oldu. Böylelikle Pazar günkü yarışa gridin en arkasından başladı.

Maxi Grubun 10’ar tur üzerinden koşulan birinci ve ikinci yarışlarında Aytaç Biter rahat bir birincilik elde ederken Porsche GT3 ile yarışan Ümit Ülkü iki yarışta da ikinci olarak podyum yaptı. Kaan Gürgenç de sorunlu başlayan hafta sonunu iki yarışı da grubunda üçüncü olarak bitirerek kupayla tamamladı.

Süper Grup’ta ise BMW 320si pilotu İbrahim Okyay ikide iki yaptı. Grubun ilk yarışında Berkel Kardeşlerden Ahmet Berkel ikinci, Mehmet Berkel üçüncü olurken, ikinci yarışın sıralamasında ise Mehmet Berkel’in yerini Levent Ögel aldı. Özellikle bu kategoride mücadele eden Renault Clio sürücüleri Ahmet ve Mehmet Berkel, Levent Ögel ve Cengiz Artam’ın yakın mücadeleleri izleyenlere keyif verdi. 1600 Grup kategorisinde yarışan Fatih Yavuz´a da podyumda teşvik kupası verildi.

Türkiye Pist Şampiyonası’nda sezonun ikinci ayak yarışları 16 – 17 Nisan’da İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde koşulacak.

ÇOK OKUNANLAR