YENİ MODELLER › Porsche GT3 Cup'da 2011 sezonu sona erdi

Porsche GT3 Cup'da 2011 sezonu sona erdi

31 Ekim 2011 / 21:37 Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe, ikinci sezonunu İstanbul Park’taki son ayağıyla tamamladı

Porsche GT3 Cup'da 2011 sezonu sona erdi
İkinci sezonuna 26-27 Mart 2011 tarihinde İstanbul Park’ta koşulan 1. ayakla start veren Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe, kapanışı da yine İstanbul Park’ta 29-30 Ekim’deki sezon final yarışlarıyla yaptı. Motorsporları tutkunlarının ilgiyle takip ettiği ilk üç ayağın ardından muhteşem finalin yapıldığı İstanbul Park’ta pilotlar izleyenlere keyifli bir mücadele izletti. BP, Castrol, Doğuş Otomotiv, Michelin, Adidas ve Virgin Radio gibi markaların sponsor olduğu heyecan dolu maratonun son durağında, Yadel Oskan, Cengiz Oğuzhan, Arif Suyabatmaz, Stefan Bihl, Antonios Wossos gibi tecrübeli pilotların da içinde olduğu toplam 11 pilot 420 bg gücünde 997 serisi Porsche GT3 Cup araçlarıyla yarışseverlere heyecan dolu anlar yaşattı.

Sezonun son ayağında, yarışa ikinci olarak devam eden Cengiz Oğuzhan ve aracına temas eden misafir pilot Ümit Ülkü’nün mücadesi, yaşadıkları temas nedeniyle erken sona erdi. Viraj içinde Ümit Ülkü’nün Cengiz Oğuzhan’a temas etmesiyle Cengiz Oğuzhan anında yarış dışı kalırken, yarışa bir tur daha devam eden Ümit Ülkü de aracının sağ ön kısmındaki hasar nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldı. Yarışın gülen isimleri ise Grup A’da Yadel Oskan olurken, Grup B’de ise Anton Wossos oldu. Yarışı başarıyla tamamlayan diğer pilotlar ise Grup A’da ikinci Siegfried Venema, üçüncü Arif Suyabatmaz olurken Grup B’de ikinci Stefan Bihl, üçüncü ise Erwien Stueckle oldu. Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe 2011 sezonunu 117 puanla Yadel Oskan lider bitirirken, 66 puanla Cengiz Oğuzhan ikinci ve Arif Suyabatmaz ise 60 puanla üçüncü olarak tamamladılar.

ÇOK OKUNANLAR