YENİ MODELLER › Porsche Panamera Turbo S

Porsche Panamera Turbo S

02 Nisan 2011 / 02:20 Cayenne ve 911'den sonra Panamera da 'Turbo S' versiyonuna kavuştu. En hızlı Panamera 550 bg gücünde

Porsche Panamera Turbo S
Porsche'nin sansasyonel sedan modeli Panamera, Turbo S versiyonuna kavuştu. Karoserinde küçük değişiklikler yapılan bu iri cüsseli otomobilin kaputunun altında Panamera Turbo’dan 50 bg daha güçlü olan 550 bg'lik 4.8 litre V8 twin-turboşarjlı motor bulunuyor. Titanyum-alüminyum tirbünlere sahip geliştirilmiş bir turboşarjla donatılan ve motor kontrol yönetimi modifiye edilen ünite 750 Nm tork üretiyor. Maksimum tork değeri, overboost fonksiyonuyla 800 Nm'ye kadar çıkabiliyor. 
 
Güçlü Porsche'lerin oldukları yerden zıpkın gibi fırlamalarını sağlayan Launch Control özelliğiyle birlikte 100 km/s hıza sadece 3.8 saniyede çıkan Panamera Turbo S, 306 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

En güçlü Panamera, Porsche Dinamik Şasi Kontrolü (PDCC), Aktif Stabilite Sistemi ve Porsche Torque Vectoring Plus (PTV-Plus) adındaki tork dağıtım sistemi gibi üst düzey teknolojilere sahip. Otomobildeki Sport Chrono paketi 'Sport' ve 'Sport Plus' modları sunuyor. Bu modlar süspansiyon tepkilerine ve motor karakteristiğine etki ediyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR