SEKTÖREL › Porsche Taycan Çin’de piste çıktı

Porsche Taycan Çin’de piste çıktı

08 Temmuz 2019 / 00:48 Porsche Taycan, basına kapalı organizasyonların ardından ilk kez Çin’de test edildi

Porsche Taycan Çin’de piste çıktı

Porsche Taycan ilk resmi demo turlarını Şanghay’da bulunan Porsche Experience Center (Porsche Deneyim Merkezi) pistinde gerçekleştirdi. Kamuflajlı Taycan prototipi, Çin’in ardından, İngiltere ve Amerika’yı ziyaret ederek üç haftalık bir süreç içinde üç farklı kıtada üç defa görücüye çıkacak. 

Şanghay’da Porsche Carrera Cup Asya pilotlarından Li Chao, Taycan’ın direksiyonuna geçti. Li Chao, “Porsche için alışılmış olan olağanüstü performansın, Taycan’ın geliştirilmesinde de açık bir hedef olduğuna şüphe yok. Bunu daha en başında hissedebiliyorsunuz.” dedi. Özellikle direksiyon hakimiyetinden etkilenen Li Chao, “Sportiflikten taviz vermediği halde şaşırtıcı bir konfora sahip olan yeni Taycan’ın şasisi bir spor otomobilin yol tutuşu ile bir sedanın uzun mesafe konforunu başarıyla birleştiriyor. Alçak ağırlık merkezinin yanında, arka akstan yönlendirme de hayati bir rol oynuyor. Taycan virajlara daha kontrollü giriyor ve yol tutuşu oldukça yüksek.”diyor.

Azami hızı 250 km/s’in üzerinde olan yeni Taycan 0’dan 100 km/s hıza 3,5 saniyeden kısa bir sürede çıkarken 200 km/s hıza ulaşması için ise 12 saniyeden az bir süre yeterli oluyor. Goodwood Hız Festivalinin parçası olarak 4-7 Temmuz arasında Hill Run’da ve 13-14 Temmuz 2019 tarihlerinde New York’ta düzenlenecek ABB FIA Formula E Championship sezon finalinde boy gösterecek olan Taycan'ın direksiyonda bu kez ünlü pilotlar Mark Webber ve Neel Jani olacak. 

ÇOK OKUNANLAR