SEKTÖREL › Porsche'den Maslak'ta dev merkez...

Porsche'den Maslak'ta dev merkez...

20 Şubat 2014 / 23:51 Porsche'nin Orta ve Doğu Avrupa'daki en büyük showroom'u Türkiye'de açıldı

Porsche'den Maslak'ta dev merkez...

Maslak'taki Doğuş Center artık Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyük Porsche merkezine ev sahipliği yapıyor. İç mekan ve kapasite olarak Avrupa’nın sayılı Porsche Merkezleri’nden biri olan Doğuş Oto Porsche Showroom’u, 1400 metrekare satış ve 750 metrekare servis alanından oluşuyor. 14 Porsche aracın aynı anda sergilenebildiği Showroom, 10 milyon TL yatırım ile açıldı.

Bilaloğlu: “ Maslak’ta yılda 200 Porsche satmayı öngörüyoruz.”
Düzenlenen basın toplantısında konuşan ve bu yıl Doğuş Otomotiv ile Porsche işbirliğinin 18’nci yılı olduğunu söyleyen Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, “Bugün iki büyük mutluluğu aynı anda yaşıyoruz. İlki, Avrupa’nın en büyük ve önemli Porsche Merkezleri’nden biri olacak Doğuş Oto Porsche Maslak Showroom’unun hizmete açılması. Diğeri ise, Porsche için çok önemli bir model olan Macan’ın Türkiye ön gösterimi” diye konuştu. Doğuş Oto Maslak Porsche Showroom’unun kendileri için çok büyük önemi olduğunu söyleyen Bilaloğlu, “Bu Showroomumuz’da yılda yaklaşık 200 Porsche satışını gerçekleştirmeyi ön görüyoruz” diye konuştu.

Meier: “Türkiye’nin başarı hikayesinin parçası olmak bizim için çok önemli”
Porsche A.G İcra Kurulu Üyesi olarak her yıl birçok ülkeyi ve Porsche Merkezi’ni gezdiğini söyleyen Porsche AG Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier ise “Bu yıl en önemli duraklarımdan birinin Türkiye ve İstanbul olmasından mutluluk duyuyorum. İstanbul dinamizmi ve her tarafta bulunan kültürel atmosferi ile dünyanın sayılı kentlerinden biri. Porsche olarak Türkiye’nin başarı hikayesinin bir parçası olmak bizim için çok önemli” diye konuştu.

Porsche’nin geçen yıl dünyada 163 bin araç sattığını, bunun bir önceki yıla göre yüzde 15’lik bir artış olduğunu söyleyen Meier, “Türkiye de buna 518 adetlik bir katkı yaptı, bir önceki yıla göre satışlar, yüksek vergilere rağmen Türkiye’de yüzde 5 oranında arttı. Bu da seçkin markamız ve yüksek kaliteli spor otomobillerimizin yanında, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın da başarısıdır” diye konuştu. Büyüme stratejilerinin, sürdürülebilir büyüme olduğunu söyleyen Meier, yetkili satıcı ağlarının da yaygınlaştırmak için çalıştıklarını söyledi. “Sürdürülebilir büyümemizin temellerinden biri de iş ortaklarımızın ve yatırımcılarımızın güveni ve inancı ile gerçekleştiriyoruz. İstanbul’daki yeni Showroom da bunun bir göstergesi” dedi. 

ÇOK OKUNANLAR