SEKTÖREL › Porsche'ler İstanbul Park'taydı...

Porsche'ler İstanbul Park'taydı...

11 Haziran 2011 / 03:38 'Porsche World Roadshow' aktivitesi, geçtiğimiz hafta İstanbul Park pistinde gerçekleştirildi

Porsche'ler İstanbul Park'taydı...
Bu yıl ülkemizde ikincisi gerçekleştirilen Porsche World Roadshow (PWRS) aktivitesi, geçtiğimiz hafta İstanbul Park Formula 1 pistinde, Porsche tutkunlarının yanısıra, otomotiv basınını da  biraraya getirdi.

Birbirinden güçlü Porsche modellerinin yer aldığı etkinlikte, gruplara ayrılan katılımcılar, PWRS için özel olarak hazırlanan pistte sürüş, off-road, engelden kaçış, slalom, kalkış-fren etaplarında hem araçları test etti, hem de sürüş becerilerine geliştirdi. 911 Turbo, Carrera GTS, Cayenne, Panamera, Boxster Spyder, Cayman S gibi Porsche modellerini farklı istasyonlarda kullanma imkanı bulan katılımcılar ayrıca Alman eğitmenlerle pistte 'Taxi Drive' şansı da yakaladılar. Bu keyifli organizasyonun yıldızıysa hiç şüphe yok ki, pistte atılan turlarda öncü araç olarak kullanılan 911 GT2 RS oldu.

PWRS’nin en zevkli etaplarından biri de Porsche Cayenne’lerle gerçekleştirilen off-road etabı oldu. Özel olarak hazırlanan bu etapta Cayenne’in off-road özellikleri ön plana çıktı. Güneşli bir havada gerçekleştirilen Porsche World Roadshow etkinliği, ödül ve sertifika töreniyle son buldu.

ÇOK OKUNANLAR