SEKTÖREL › Qashqai e-Power'a havalı bir versiyon geldi

Qashqai e-Power'a havalı bir versiyon geldi

19 Kasım 2023 / 23:07 Nissan, Qashqai e-Power’ın özgün siyah tasarım unsurlarına sahip özel bir versiyonunu hazırladı

Qashqai e-Power'a havalı bir versiyon geldi

Benzersiz ve yenilikçi e-POWER güç-aktarma sistemini geçtiğimiz yıl Qashqai modelinde tanıtan Nissan, modele çarpıcı bir görünüm kazandırmak için ikonik üçüncü nesil crossover'ın özel bir versiyonunu sundu. Qashqai e-POWER Designpack Black Edition olarak adlandırılan versiyon, gerçekleştirilen stil değişiklikleri ile yolda daha dikkat çekici bir görünüm sergiliyor.

Qashqai e-POWER Designpack Black Edition, İnci beyazı ya da Bulut Gri gövde rengiyle birlikte siyah tavan ve siyah gövde rengiyle birlikte gri tavan olmak üzere üç farklı renk kombinasyonuyla sunulurken, tüm versiyonlarda etkili görünümü artırmak için paketi siyah beş kollu jantlar tamamlıyor.

d8b932cd1122508f8ffce909d85a7c8a_2.jpg

Dış görünümdeki yeniliklerin yanı sıra, iç kısımda ön kapılar açıldığında "Qashqai" yazılı aydınlatmalı kapı eşikleri dikkat çekiyor. Bu özel versiyon ayrıca; önsezili akıllı çarpışma önleme sistemi, akıllı kör nokta önleme sistemi, akıllı arka çapraz trafik uyarı sistemi, LED ön ve arka farlar, LED ön sis farları, kablosuz akıllı telefon şarjı ve BANDAI NAMCO imzalı uyarı sesleri dahil olmak üzere birçok donanım içeriyor. 

Londra’da bulunan Nissan Design Europe tasarımcılarının işbirliği ile oluşturulan Qashqai e-POWER Black Edition'ın geliştirilmesinde, e-POWER güç-aktarma sisteminin faydalarından etkilenen müşteriler için Qashqai'nin tasarım cazibesini ve heyecanını güçlendirmek amaçlandı.

Nissan AMIEO (Afrika, Orta Doğu, Hindistan, Avrupa ve Okyanusya) Ürün Stratejisi ve Fiyatlandırma Başkan Yardımcısı Arnaud Charpentier yapmış olduğu değerlendirmede “Qashqai e-POWER'ı pazara sunduğumuz günden bu yana küresel çapta aldığımız olumlu tepkilerden, müşterilerin prize takma gereksinimi olmadan elektrikli araç sürüş keyfini yaşama fikrini çok sevdiğini gördük. Şimdi, Qashqai e-POWER Black Edition ile bu özelliklere daha göz alıcı bir tarz da ekliyoruz. Böylece mantığın ön planda olduğu bir seçime duygu da katıyoruz.” dedi. Arnaud ayrıca “Qashqai e-POWER Black Edition, benzersiz güç-aktarma sistemi teknolojisinden etkilenen müşterilerin dikkatini çekecek ve bu özel versiyonun havalı, sofistike görünümün ortaya koyduğu cazibeye kapılacak” şeklinde konuştu.

d8b932cd1122508f8ffce909d85a7c8a_1.jpg

Qashqai cazibesinin merkezinde, benzersiz ve yenilikçi e-POWER sistemi yer alırken, tekerleklerin yalnızca elektrik motoru tarafından çalıştırılması e-Power güç-aktarma sistemini farklılaştıran özellik olarak ön plana çıkıyor. Bu özellik sayesinde Qashqai e-Power anında ve doğrusal tepki sağlarken, elektrikli araç hissini veriyor ve geleneksel hibrit araçlara alternatif oluşturuyor. 

Değişken basınç oranlı 1.5 litre hacimli üç silindirli turbo beslemeli ve elektrik üreten Qashqai e-Power’ın benzinli motoru 156 bg güce sahip. Motorun ürettiği elektrik, sürüş senaryosuna göre yüksek kapasiteli batarya kitini beslemek, elektromotoru çalıştırmak veya her ikisini birden yapmak üzere akım çevirici aracılığıyla iletiliyor. Qashqai e-POWER 190 bg ve 300 Nm tork ile kesintisiz elektrikli bir sürüş sağlıyor.

d8b932cd1122508f8ffce909d85a7c8a_0.jpg

ÇOK OKUNANLAR