MOTORSPORLARI › Ralli parkurlarında yeni bir takım

Ralli parkurlarında yeni bir takım

06 Mayıs 2011 / 01:21 Adil Küçüksarı yönetimindeki NEOMOTORSPOR, Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde 8 ekiple start aldı

Ralli parkurlarında yeni bir takım
2011 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı olan Ege Rallisi'nde Adil Küçüksarı yönetimindeki NEOMOTORSPOR takımı, 8 ekiple start aldı. Liqui Moly ve Hayaller Gerçektir‘in ana sponsorluğunu üstlendiği NEOMOTORSPOR ekipleri, Ege’de en çok dikkat çeken ekiplerden biri olmayı başardı.

Yarışı 'Sınıf 8′in Birincisi olarak tamamlayan Yunus Emre Zümrüt – Alp Seyhan ikilisi, Ford Fiesta ST ile yarışı Genel Klasman ondördüncüsü olarak tamamladı. Revar Oto sponsorluğunda Ford Fiesta ST ile yarışan Tezcan Dalfidan – Eda Özer ikilisiyse ralliyi Sınıf 8 ikincisi olarak tamamlamayı başardı.

NEOMOTORSPOR’un Eskişehirli ekibi, Serhan Türkkan – Taner Oylukan; Ege Rallisi’ni Sınıf 8 üçüncüsü olarak bitirirken, Renault Clio ile mücadele eden Bülent Gürkan – Burak Koçoğlu ikilisiyse yaşadıkları sıkıntılara rağmen, Sınıf 8′i de dördüncü sırada tamamladı.

Takıma Ege Rallisi’nde Bayanlar Şampiyonası Birinciliği’ni kazandıran Simin Bıçakçıoğlu, tecrübeli co-pilotu Afşin Baydar‘la yarışı Sınıf 5 dördüncüsü olarak tamamladı. INT Filo Kiralama sponsorluğunda yarışan Bıçakçıoğlu, Ege’de kazandığı Bayanlar Birinciliği’yle, Bayanlar Şampiyonası için çok değerli puanları hanesine yazdırdı. Takım bünyesinde yarışan bir başka Eskişehirli ekip, Buğra Banaz – Nevzat Aslan'ın Sınıf 8 sekizincisi olarak tamamladığı yarışta, Renault Clio RS ile yarışan Eytan Halfon – Volkan Bacak ikilisi yaşadığı mekanik sorunlar sebebiyle yarışa veda ederken, Hayaller Gerçektir sponsorluğunda, Ford Fiesta ST ile Yasemin Çulfaz – Burak Söğüt ikilisi yol dışına çıkarak Ege Rallisi’ni tamamlayamadı.

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası, 4-5 Haziran tarihlerinde organize edilecek Bosphorus (Boğaziçi) Rallisi’yle devam edecek. NEOMOTORSPOR ekipleri, Boğaziçi Rallisi’nde de puan mücadelesine devam edecek.

ÇOK OKUNANLAR