MOTORSPORLARI › Rallide büyük işbirliği!

Rallide büyük işbirliği!

21 Mart 2012 / 23:48 Delta Sport, Team 47 Motorsports ve Pegasus Racing, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası için güçlerini birleştiriyor

Rallide büyük işbirliği!
2012 Türkiye Ralli Şampiyonası, tarihinde ilk kez büyük bir işbirliğine sahne oluyor. Türk motorsporlarının uluslararası alanda en başarılı ralli pilotu ünvanını taşıyan Volkan Işık’ın kurucusu olduğu Delta Sport, Cem Acar’ın direktörlüğünü sürdürdüğü Pegasus Racing ve Halim Ateş liderliğindeki Team 47 Motorsports takımları, güçlerini birleştiriyor. Bu işbirliğiyle, Pegasus Racing, Delta Sport ve Team 47 Motorsports, servis ve lojistik olarak birlikte hareket edecek. Pegasus Racing ve Team 47 Motorsports takımında yarışacak araçlara garajının kapılarını açan Delta Sport, aynı zamanda Pegasus Racing takımının özel mekaniker ekibine de teknik gücünü kullandıracak.

Volkan Işık Parkurlara Geri Döndü
Geçtiğimiz sene uzun bir aradan sonra Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı Hitit Rallisi’ndeki performansıyla elinin soğumadığını kanıtlayan Volkan Işık, bu yılki şampiyonada Team 47 Motorsports takımında Skoda Fabia S2000 Evo3 ile start alacak. Işık, gerçekleşen bu birleşmenin örnek bir çalışma olduğunu söylüyor; “ Bu sayede rekabetin dışında “kardeşlik” örneği olarak tek çatı altında yarışacağız. Hem yarışmak hem de bu işbirliğinin içinde bulunmak moral veriyor” diyor.

Team 47 Motorsports renklerindeki diğer isim ise aynı zamanda Team 47 Motorsports kurucusu Halim Ateş olacak. Mini JCW S2000 ile yarışacak Ateş’in yanısıra, takım,  N2 kategorisinde genç yetenek Sinan Saatçi’yi de destekleyecek.

Ağır Toplar Birarada               
2012 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda Pegasus Racing tarafından yürütülecek Skoda Fabia S2000 Evo3 ile start alacak diğer önemli isim ise üç kez Avrupa Ralli Şampiyonu olan Luca Rossetti olacak. Skoda Yüce Oto desteği ile hazırlanan Fabia S2000'leri kullanacak Luca Rossetti ve geçtiğimiz sezon yine aynı araçla Türkiye ikincisi olan Burak Çukurova'nın diğer takım arkadaşları ise Grande Punto S2000 ile yarışacak olan Fatih Kara ve Punto S1600 ile yarışacak Ünal Şenbahar olacak. Bu sezon ilk kez S1600 direksiyonuna geçen takımın genç ve kadın pilotu Simin Bıçakçıoğlu, Pegasus Racing'in Türkiye Gençler ve Bayanlar şampiyonasındaki kozu olacak.

Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi ile görücüye çıkacak olan ve 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası için servis ve lojistik alanında işbirliği kararı alan ancak ayrı takım lisansları ile yarışacak takımlar ve pilotları şu şekilde olacak;

Pegasus Racing
•    Luca Rossetti / Skoda Fabia S2000 Evo 3
•    Burak Çukurova / Skoda Fabia S2000 Evo 3
•    Fatih Kara / Fiat Grande Punto S2000 Evo 4
•    Ünal Şenbahar / Fiat Punto S1600
•    Alkan Erden / Fiat Punto S1600
•    Simin Bıçakçıoğlu / Fiat Punto S1600

Team 47
•    Volkan Işık / Skoda Fabia S2000 Evo 3
•    Halim Ateş / Mini JCW S2000
•    Sinan Saatçi / N2 Fiat Palio 1600

ÇOK OKUNANLAR