SEKTÖREL › Range Rover Evoque Eylül'de geliyor

Range Rover Evoque Eylül'de geliyor

14 Temmuz 2011 / 20:30 Eylül ayında Türkiye pazarına sunulacak olan Range Rover Evoque için özel bir tanıtım etkinliği düzenlendi

Range Rover Evoque Eylül'de geliyor
Range Rover Evoque’un ilk üretim araçları, Nisan ayında gerçekleştirilen İstanbul lansmanının ardından, düzenlenen Kapalı Oda tanıtım etkinliği kapsamında kısa bir süre için İstanbul’a geldi. Borusan Otomotiv’in Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği Kapalı Oda tanıtım etkinliği kapsamında iki farklı Evoque, randevu sistemiyle katılımcılara tanıtıldı.

2011 yılının son çeyreğinde Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 160 ülkede coupe ve beş kapılı modelleriyle satışa sunulacak olan Range Rover Evoque, bugüne kadar üretilen en hafif, en küçük ve en ekonomik Range Rover olma özelliğine sahip. Eylül ayından itibaren Türkiye’de yollarda olacak Range Rover Evoque 63.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla pazara sunulacak.

Kapalı Oda tanıtım etkinliği kapsamında kısa bir demeç veren Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız: “Range Rover Evoque’un göz kamaştıran özelliklerini daha yakından tanıma fırsatı sunan bu etkinliğe ev sahipliği yapmış olmaktan son derece gurur duyuyoruz. Range Rover Evoque’un, Range Rover markasını yepyeni ve heyecanlı bir alana taşımakla kalmayıp, ona yeni bir müşteri kitlesi kazandırma anlamında da önemli katkıları olacağına inaniyorum. Kapalı Oda tanıtım etkinliğine ziyaretçilerimizin ilgisi bunun en büyük göstergesidir” şeklinde konuştu.

Evoque'un önemli özellikleri:
Evoque, 240 bg gücünde 2.0 litrelik 6 silindirli benzinli motorla ithal edilecek. 5 kapılı ve coupe olarak adlandırılan 3 kapılı gövde tipleri bulunan otomobil, tüm yol koşullarında dinamik ve çevik yol tutuş sağlayan “MagneRide”™ özelliğine sahip “Adaptive Dynamics” tarafından desteklenen yepyeni şasiye sahip. Ayrıca “Land Rover Terrain Response”™ çekiş sistemiyle donatılan otomobilin donanım özellikleri de dikkat çekici.

Evoque!da; “Park Yardımı” fonksiyonu, “Kör Nokta İzleme Sistemi”, geri görüş kamera sistemi de dahil olmak üzere beş dijital kameradan oluşan “Surround Kamera Sistemi”, zaman ayarı özelliği bulunan “Otomatik İklimlendirme Kontrolü”, dijital ve uydu televizyonu, DVD, 8 inç ekranlı, dijital kablosuz kulaklıklar ve dokunmatik ekranlı uzaktan kumanda özelliklerine sahip “Arka Koltuk Eğlence Paketi”,  “Anahtarsız Giriş Sistemi” ve “Elektrikli Bagaj Kapağı”, Otomatik “Uzun Hüzme Destekli Adaptif Farlar”, ısıtmalı ön cam, ön koltuklar ve direksiyon simidi gibi donanımlar bulunuyor.

Range Rover Evoque fiyatları (14.07.2011)
RR Evoque 5 kapı Pure: 62.720 Euro
RR Evoque 5 kapı Dynamic: 72.632 Euro
RR Evoque 5 kapı Prestige: 73.576 Euro
RR Evoque 3 kapı Pure: 65.080 Euro
RR Evoque 3 kapı Dynamic: 74.992 Euro
RR Evoque 3 kapı Prestige: 75.936 Euro

Haber: Bahadır BEKTAŞ

ÇOK OKUNANLAR