SEKTÖREL › Red Dot’tan Maserati MC20’ye “Best of the Best” ödülü

Red Dot’tan Maserati MC20’ye “Best of the Best” ödülü

23 Nisan 2021 / 23:47 Maserati MC20, Red Dot Tasarım Ödülleri kapsamında, “Ürün Tasarımı” kategorisinde “Best of the Best” ödülüne layık görüldü

Red Dot’tan Maserati MC20’ye “Best of the Best” ödülü

Maserati’nin yeni nesil süperspor otomobili MC20, Red Dot Tasarım Ödülleri’nde “Best of the Best - En İyinin de İyisi” ödülüne layık görüldü. Maserati Innovation Lab (Maserati İnovasyon Laboratuvarı) tarafından geliştirilen ve Modena’da bulunan Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda üretilen MC20, tamamen İtalya'da tasarlanıp üretilen safkan bir İtalyan spor otomobili. Mükemmel tasarımını sportif ruhuyla birleştiren MC20, 630 bg gücündeki Maserati yapımı V6 “Nettuno” motoru ile sınıfının en iyi güç /ağırlık dengesi, 325 km/s’nin üzerindeki maksimum hızı ve rafine aerodinamik yapısıyla dikkatleri topluyor. MC20, uluslararası patentlerle korunan ve daha önce sadece Formula 1’de kullanılan teknolojiyi bir yol otomobiline aktaran “Nettuno” motoru sayesinde; 0'dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede, 0'dan 200 km/s hıza ise 8.8 saniyede çıkarken, 325 km/s’nin üzerinde maksimum hıza ulaşabiliyor.

96fbfe90c850091a882140dfba575e93_0.jpg

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Maserati CEO’su Davide Grasso; “Misyonumuz, Maserati markasının yeni çağının başlangıcını simgeleyen ve gelecekte de övgüyle hatırlanacak bir otomobil geliştirmekti. MC20 ile bunu başardığımıza inanıyorum. Maserati markası, yenilikçi ve benzersizdir. Yeni süper spor otomobilimiz MC20, tüm Maserati değerlerini bünyesinde barındırıyor ve marka tarihinde bir dönüm noktası olmayı sürdürüyor” dedi. 

Maserati Tasarım Başkanı Klaus Busse ise Maserati'nin tarihinde yeni bir sayfa açan bir otomobil yaratarak, bu eşsiz proje üzerinde çok çalışmış tüm ekibin çalışmalarını takdir eden Red Dot ödülünü almış olmaktan onur duyduklarını belirtti. 

ÇOK OKUNANLAR