KONSEPT › Renault Alpine Celebration konsepti Le Mans’da tanıtıldı

Renault Alpine Celebration konsepti Le Mans’da tanıtıldı

18 Haziran 2015 / 21:13 Konsept otomobil Alpine’in 60. yıldönümünü kutluyor

Renault Alpine Celebration konsepti Le Mans’da tanıtıldı

Renault Le Mans 24 Saat yarışı sırasında Alpine Celebration konseptinin dünya tanıtımını gerçekleştirdi. İsminin de gösterdiği gibi Alpine’in 60. yıldönümünü kutlama amacı taşıyan otomobil aynı zamanda gelecek yıl ortaya çıkması beklenen yol otomobilinin ön gösterimi niteliğinde. Otomobilin tasarımı çift ön far düzeni ile klasik A110 Berlinetta’ya gönderme yaparken eğimli tavan çizgisi tasarımın yuvarlak hatlara sahip olmasını sağlıyor.

2012 yılında tanıtılan A110-50 konseptinin halefi niteliğinde olan Alpine Celebration konsepti 70’lere damgasını vuran A110 ve A310’u andıran jantlarıyla, turuncu kaliperlere sahip büyük frenleriyle, sabit arka kanadıyla, çift egzoz çıkısıyla ve F1 otomobillerindekileri andıran arka sis farıyla dikkat çekiyor.

Ortadan motorlu düzene sahip olan konsept otomobilin motoru hakkında henüz bir bilgi bulunmazken, otomobile güç verecek ünitenin Clio RS’ten veya Megane RS’ten alınacağı düşünülüyor.

Konsept otomobilin AS1 (Alpine Sport 1) adı ile anılabileceği düşünülen üretim versiyonunun 1.100 kg civarında ağırlığa ve arkadan itişli düzene sahip olacağı ve önümüzdeki yıl muhtemelen Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı tahmin ediliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR