YENİ MODELLER › Renault Koleos yeniden sahnede

Renault Koleos yeniden sahnede

25 Nisan 2016 / 20:51 Yeni Koleos, yeni nesil teknolojileri ve yeni tasarım felsefesiyle yeniden yollara çıkmaya hazırlanıyor

Renault Koleos yeniden sahnede

Renault, Kadjar’dan önceki SUV modeli Koleos’un ikinci neslini tanıttı. 2016’nın üçüncü çeyreğinde Türkiye pazarında satışa sunulması planlanan yeni Koleos, markanın yeni tasarım detaylarını taşıyor. Yani karşımızda önceki Koleos’a hiç benzemeyen bir SUV var. 4670 mm ile sınıfının en uzun modellerinden biri olan Koleos, Renault-Nissan ittifakının CMF-C/D mimarisi üzerine inşa edilmiş. Söz konusu mimari, Renault Espace, Talisman ve Kadjar ile Nissan’ın X-Trail ve Qashqai modelleri tarafından kullanılıyor. 2.71 metrelik bir dingil mesafesine sahip olan yeni SUV’nin arka koltuklarında 289 mm’lik bir diz mesafesi, bagajındaysa 624 litrelik bir hacim sunulduğu açıklanıyor. Koleos’un ayrıca Eller Serbest bagaj kapağı ve 70 ile 77 derecelik açılarla açılan ön ve arka kapılar sayesinde kullanışlı bir SUV olduğu da belirtilmekte.

Koleos’un kabini Renault’nun Talisman ve Megane gibi diğer yeni nesil modellerinde karşımıza çıkan teknolojilere sahip. Portre formatında 7 ve 8.7 inçlik iki farklı seçenek sunan tablet ekranlar da bunlardan biri.

Koleos 231 mm’lik zemin yüksekliğine sahip. Buna ek olarak SUV’de, Nissan imzalı gelişmiş bir dört tekerlekten çekiş sistemine de yer verilmiş olması, aracın arazi şartlarında zorlanmayacağına işaret ediyor. ALL MODE 4x4-i çekiş sistemi, gücün sadece ön tekerleklere iletildiği 2WD, dört çeker 4WD AUTO ve daha sert arazi şartları için 4WD LOCK seçenekleri sunuyor. Pazara bağlı olarak yeni Koleos üç benzinli ve iki dizel motor seçeneği ile satışa sunulacak. Bu motorlar 130 ile 175 bg arasında değişen güç seçenekleri sunacak ve 6-ileri manuel vites kutusu ya da X-Tronic otomatik şanzıman ile eşleştirilecek.

ÇOK OKUNANLAR