SEKTÖREL › Renault’dan eğitime tam destek...

Renault’dan eğitime tam destek...

04 Ekim 2015 / 21:48 Fransız üretici Motor Laboratuvarı’nı Bağcılar Teknik ve Meslek Lisesi’nde açtı

Renault’dan eğitime tam destek...

Renault Mais A.Ş., 1994 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı “Renault Teknik Öğretim Programı” protokolü kapsamında Renault Motor Laboratuvarı açılışını gerçekleştirdi. Bağcılar Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen açılışa İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’ın katıldı.

Aybar: “Otomotiv endüstrisi, teknolojik gelişmelerin hızlı ve yoğun olarak uygulandığı bir sektördür. Renault ürünleri de aynı hızla gelişmekte. Gelecekte bu yüksek teknolojiye sahip araçların servis hizmetlerinin verilebilmesi, mekan, ekipman, özel aletler ve nitelikli insan gücü ile desteklenmiş servis ve bakım istasyonları ile mümkün olacaktır.” şeklinde konuştu.

Renault Bağcılar Teknik ve Meslek Lisesi’nde açılan Motor Laboratuvar’ının temel amaçlarını, “servis hizmetleri kalitesini yükseltmek, servislerde kalifiye eleman eksikliğinin gidermek, gelecekte nitelikli eleman ihtiyacını karşılayabilmek için alt yapı hazırlamak, ekipman seviyesi yüksek araçların onarımlarını sağlamak ve mesleki eğitim kurumlarına güncel otomotiv teknolojisine ait bilgileri aktarmak” olarak açıklıyor.

Protokol kapsamında İstanbul ve İzmir’ de olmak üzere daha önce tam donanımlı iki Renault Motor Laboratuvarı kurulmuştu. Proje kapsamında bugüne dek Renault laboratuvarlarından 747 öğrenci mezun oldu. Bu mezunların %12’si Renault Yetkili Satıcı ağında kendilerine iş olanağı buldu.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR