SEKTÖREL › Renault'dan sinemaya destek

Renault'dan sinemaya destek

07 Mayıs 2011 / 23:01 Renault, 28 yıldır olduğu gibi bu yıl da Cannes Film Festivali'nin resmi sponsoru oldu

Renault'dan sinemaya destek
Renault Latitude, 11-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında, fotoğrafçıların patlayan flaşları altında  Cannes Film Festivali’ne davetli aktör, aktrist ve ünlülere festival sarayının ünlü merdiven basamaklarına kadar eşlik edecek. 

Ayrıca, Champs-Elysées (Paris)’teki L’Atelier Renault showroomu Cannes’da  yine Majestic 64 otelinin plajında yerini alıyor. Her gün  10:00–18:00 saatleri arasında L’Atelier Renault, Festival sarayına iki adım mesafede ünlüleri, film ekiplerini ve medya profesyonellerini ağırlayacak.  

Renault aynı zamanda aktör Alain Chabat’ın himayesindeki Les Toiles Enchantées (Sihirli Perdeler) sinema  derneğini de destekliyor ve derneğin projeksiyon donanımları ile üyelerini taşımak için araçlarını tahsis ediyor. Cannes bölgesindeki çeşitli hastane ve sağlık kuruluşlarında tedavi gören çocuklar dünya prömiyerinden önce festival filmlerini izleyerek kendi Cannes Film Festivallerini yaşayacaklar.

Renault sinemayı seviyor
Louis Renault’nun ‘type A’ modelinin direksiyonunda görüldüğü Lumières kardeşlerin çektiği ilk filmden  1885 et 1898 yılları arasında Billancourt’daki Renault fabrikalarının yanına kurulan ilk sinema stüdyolarına kadar, Renault’yu 7. sanata bir asırdan uzun zamandır gönül vermiş. Her sinema türünün tutkunu Renault, sayısız festival ve etkinliğe destek oluyor ve eşlik ediyor: Cannes Film Festivali, Sineme Sanat ve Teknikleri Akademisi (César ödülleri, Kısa Metraj Altın Gece Ödülleri), Deauville Film Festivali, Alpe d’Huez Film Festivali,  Marrakech Film Festivali, Londra Film Festivali,  San Sébastian Film Festivali,  Valladolid Film Festivali,…  110 yıla ilaveten binlerce Renault, dünyanın her yerindeki çekim setlerinde ve kırmızı halılarda yıldızlara eskortluk yaptı.

Renault aynı zamanda Fransa’da ve yabancı ülkelerde film çekimlerine « ödünç otomobil » vererek sinema ve televizyon yapımcılarıyla da çalışıyor. Renault gamındaki araçlar  aktörlerin yanısıra heyecanlı, tehlikeli ve komik unutulmaz sahnelerde rol aldılar ve 'Ve tanrı kadını yarattı', 'Ölüme Bir Bakış (James Bond)' veya 'Ziyaretçiler' ve daha yakın zamanda  'Bitirim İkili 3 (Rush Hour 3)' veya 'Devlet Sırrı (Une Affaire d’Etat)' gibi ses getiren filmlerde ön plana çıktılar. Renault aktif bir sponsorluk ve araç tahsis politikası ile sinema ve televizyon yapımlarına desteğini sürdürüyor. 

ÇOK OKUNANLAR