KONSEPT › Renault’nun pick-up’ı seneye geliyor

Renault’nun pick-up’ı seneye geliyor

03 Eylül 2015 / 22:03 Fransız üretici pick-up konsepti Alaskan’ı görücüye çıkardı

Renault’nun pick-up’ı seneye geliyor

Renault önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa çıkaracağını açıkladığı yeni pick-up konseptinin üzerindeki örtüyü kaldırdı. Fransız üreticinin yalnızca Latin Amerika’da satışına devam ettiği Duster Oroch çift kabinli pick-up modelinin ardından üreteceği ikinci pick-up modelinin ön gösterimi niteliğindeki Alaskan konsepti marka tarafından “tüm zeminler ile başa çıkarak zor işlerin altından rahatlıkla kalkarken günlük ihtiyaçları da karşılayabilecek bir pick-up” sözleri ile betimleniyor.

Konsept araç tahmin edildiği gibi 21 inçlik dev alaşım jantlar ile birlikte gelirken, tamamen LED teknolojisine sahip farlar ve stoplar aracın fütüristik duruşunu tamamlıyor. Aracın kaputunun altında Master ürün gamından ödünç alınan boyuna yerleştirilmiş dört silindirli çift turbolu dizel motor yer alıyor. Aracın teknik bilgileri hakkında henüz detaylı bir bilgi mevcut olmamasına karşın, Alaskan’ın üretim versiyonunun Nissan Navara ile pek çok ortak noktaya sahip olacağı tahmin ediliyor.

İlginç bir şekilde yan aynalarında manzarayı kayıt edebilen kameralara sahip olan Alaksan konsepti ayrıca dağ bisikletlerini, kamp malzemelerini surf tahtalarını veya benzer eşyaların taşınabilmesi için yeterli büyüklükte alan vaat ediyor.

Renault Alaskan konseptinin üretim versiyonunun konsept araçla “benzer bir ruha” sahip olacağını ve aracın yalnızca çift kabinli gövdeye değil birden fazla gövde seçeneği ile birlikte satışa sunulacağını söylüyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR