İLK BAKIŞ › Renault'nun yeni C-SUV modelinin ismi belli oldu

Renault'nun yeni C-SUV modelinin ismi belli oldu

07 Aralık 2021 / 22:07 Renault, yeni kompakt SUV modelinin isminin “Austral” olacağını açıkladı

Renault'nun yeni C-SUV modelinin ismi belli oldu

Renault, yeni kompakt SUV modelini 2022'nin ilkbahar aylarında tanıtacak. Renault Kadjar'ın yerini almaya hazırlanan yeni modelin isminin ise “Austral” olacağı açıklandı. Latince “australis” kelimesinden türetilen bu isim, Fransızca da dahil olmak üzere birçok Avrupa dilinde karşılık bulan bir kelime olarak öne çıkıyor.

Renault Pazarlama Departmanı bünyesindeki Model İsimlendirme Stratejisi Müdürü Sylvia Dos Santos’a göre, “Austral, güney yarımkürenin canlılığını ve sıcaklığını çağrıştırıyor ve keşfetmeye davet ediyor. Bu da onu bir SUV için ideal bir isim haline getiriyor. Kelime, dünyanın her yerindeki insanlar tarafından kolayca telaffuz edilebiliyor ve otomobile gerçekten küresel bir his veren bir ses uyumuna sahip.”

Austral, Renault markası tarafından geliştirilen, yenilikçi bağlantılı teknolojiye sahip ve eko-sürüş keyfi sunan yeni kompakt SUV ailesinin bir parçası olacak. 4.51 metre uzunluğa sahip olacağı açıklanan Austral'in 5 kişilik geniş ve konforlu bir yaşama alanı sunacağı belirtiliyor.

Bu yeni model, Arkana ve yeni Mégane E-TECH Electric modellerinin ardından Renault’nun C-segmentindeki konumunu tekrar güçlendirme hedefini destekliyor. 

ÇOK OKUNANLAR