YENİ MODELLER › Renault'nun yeni orta sınıf modeli Talisman ortaya çıktı...

Renault'nun yeni orta sınıf modeli Talisman ortaya çıktı...

14 Temmuz 2015 / 13:16 Renault, D-segmentinde yer alacak yeni modeli Talisman ile orta sınıfta söz sahibi olmak istiyor...

Renault'nun yeni orta sınıf modeli Talisman ortaya çıktı...

Renault, Latitude modeliyle pek de iddialı olamadığı orta sınıftaki pazar payını yeni modeli Talisman ile arttırmak istiyor. Markanın CMF platformu üzerine geliştirilen Talisman, uzunluğu 4.85 metre, genişliği ise 1.87 metre olan bir gövdeye sahip. 2.81 metrelik dingil mesafesiyle çok iyi bir arka koltuk diz mesafesi vaat eden otomobil, 608 litrelik bagajıyla da hacim konusunda sınıfının en iddialı modellerinden biri olacağının sinyallerini veriyor.

Full LED farlar, C şeklindeki gündüz farları, markanın yeni Espace modelindekine benzer büyük ön ızgarası ve kaslı motor kaputuyla heybetli bir görünüm sunan Talisman'ın kabiniyse lüks bir atmosfere sahip. Renault, yeni orta sınıf sedanını zengin bir donanım listesiyle birlikte sunmaya hazırlanıyor. Listede; şerit takip sistemi, otomatik park sistemi, eller serbest bagaj kapağı, geri görüş kamerası, ısıtmalı, masaj fonksiyonlu ve 10 yöne ayarlanabilen koltuklar, 8.7 inçlik dokunmatik ekrana sahip olan R-Link 2 infotainment sistemi ve 13 hoparlörlü Bose ses sistemi gibi özellikler bulunuyor.

4Control dört tekerlekten yönlendirme özelliğine ve aktif amortisörlere de sahip olacağı açıklanan Talisman'ın motor gamıysa iki benzinli ve üç dizel üniteden oluşuyor. Benzinli motor gamında 150 ve 200 beygirlik Energy TCe motorlar yer alırken, dizel motor seçenekleriyse 110, 130 ve çift turbolu 160 beygirlik üç farlık Energy dCi üniteden oluşuyor. 110 beygirlik dizel motor seçeneğinin 85 g/km'lik emisyon değeriyle sınıfının en ekonomik ve çevreci örneklerinden biri olduğu açıklanmakta. Otomobilde, motor seçeneğine bağlı olarak 6-ileri manuel, 6-ileri çift kavramalı EDC ve 7-ileri EDC şanzımanlar görev yapacak.

Talisman'ın 2016 yılının sonlarına doğru Avrupa ile birlikte ülkemizde de satışa sunulması planlanıyor.

ÇOK OKUNANLAR