KONSEPT › Seat IBX Concept

Seat IBX Concept

10 Mart 2011 / 22:53 Seat, Cenevre'de sergilediği IBX konseptiyle gelecekteki crossover modelinin ön gösterimini yapıyor

Seat IBX Concept
Seat'ın IBX konsepti, 4.26 metrelik uzunluğu ve 3 kapılı karoser yapısıyla spor bir coupe gibi görünürken, yerden yüksekliği ve dolgun hatlarıyla da SUV sınıfına dahil olduğunu ortaya koyuyor. IBX, hibrid sistemiyle özellikle şehiriçi sürüşlerde sıfır emisyon vaadiyle geliyor.

Seat'ın bu en yeni konsepti, çok yönlü yapısıyla pekçok farklı kullanıcıya seslenirken boyutlarıyla da tam bir şehir otomobili niteliği taşıyor. Yüksek ve belirgin omuz çizgisi, karakteristik Seat yüzünü oluşturan ön ızgara ve full LED farlarıyla dikkat çeken otomobil, profil çizgileri ve arka tasarımıyla da bir Seat olduğunu açıkça belli ediyor.

Elektrikli motoruyla 45 km boyunca sıfır emisyon vaat eden IBX’in, üretim versiyonunda TDI ve TSI motorlarla da donatılacağı ve ECOMOTIVE programındaki tüm verimlilik teknolojilerinden faydalanılacağı açıklanıyor. Önden çekişli bir araç olan IBX'in ayrıca 4 tekerlekten çekişli versiyonunun da olabileceği söyleniyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR