GÜNDEM › Shell’den hem miniklere hem de ebeveynlere keyifli bir bayram programı!

Shell’den hem miniklere hem de ebeveynlere keyifli bir bayram programı!

18 Temmuz 2014 / 09:36 Çatalhöyük’te ilköğretim öğrencileri için düzenlenen “Arkeoloji Yaz Atölyesi”ne Shell'in katkılarıyla ücretsiz olarak katılmak mümkün

Shell’den hem miniklere hem de ebeveynlere keyifli bir bayram programı!

Shell’in katkılarıyla, öğrencileri 9 bin yıllık Çatalhöyük tarihi ile tanıştırmak için hazırlanan “Arkeoloji Yaz Atölyesi” programı, 7 Ağustos’a kadar sürecek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 9 yaş ve üzeri öğrenciler, atölye çalışmalarına ücretsiz olarak katılabiliyor. Konuklar Haftanın 6 günü açık olan ve 10:00 - 15:00 saatleri arasında yürütülen Çatalhöyük Arkeoloji Atölyesi’ne rezervasyon ile kabul ediliyor. Program kapsamında ailelere yönelik aktiviteler de yer alıyor.

Dünyanın en büyük arkeolojik çalışmaları arasında yer alan ve 2012 yılında Unesco tarafından “Dünya Mirası” listesine dahil edilen Çatalhöyük Neolitik Çağ Yerleşmesindeki Arkeoloji Yaz Atölyesi etkinliğiyle, çocuklara ‘kültürel mirasın koruyucusu olma’ kavramı öğretiliyor. Bugüne dek 5000’i aşkın öğrencinin ücretsiz olarak katıldığı atölye çalışmalarında tarih bilincinin genç nesillere en sağlıklı şekliyle aktarılması hedeflenirken; çalışma sonunda öğrencilere ‘kültürel emanetlerin koruyucusu’ sertifikası da veriliyor.

Atölyeye katılım için başvuru

Gülay Sert: 0532 301 87 82

ÇOK OKUNANLAR